Czas na derby!

• autor: _redaktor_, 2010-09-21 11:41

Już w najbliższą niedzielę seniorzy naszego zespołu rozegrają kolejny mecz rundy jesiennej:
ORZEŁ Bieździedza-Ostoja Kołaczyce godz. 15:30

Żadnego z zawodników obu drużyn nie trzeba specjalnie mobilizować, tak samo jak żadnego z kibiców nie trzeba w jakiś szczególny sposób zapraszać na ten pojedynek. Kolejne wielkie derby gminy Kołaczyce, w których zarówno ORZEŁ, jak i Ostoja chcą udowodnić, że to oni "mają rządy". Dotychczas w oficjalnych meczach derbowych naszym graczom, delikatnie mówiąc, nie wiodło się zbyt dobrze. W ubiegłym sezonie ORZEŁ najpierw przegrał u siebie 0:1, by w rewanżu zremisować, tak naprawdę wygrany mecz, 2:2. Zawsze pojedynki pomiędzy ORŁEM, a Ostoją były bardzo wyrównane i nigdy nie brakowało emocji, czego i tym razem możemy być pewni. Kołaczycanie w sześciu meczach obecnego sezonu trzykrotnie wygrali, dwa razy zremisowali, a raz musieli uznać wyższość rywala i z dorobkiem jedenastu punktów zajmują czwarte miejsce w tabeli, tracąc do naszego zespołu, który nieprzerwanie od pierwszej kolejki jest liderem, tylko dwa oczka. Nie od dziś wiadomo, że "specjalnością" Ostoi jest wygrywanie na wyjazdach(w ubiegłym sezonie byli zespołem najlepiej grającym poza domem), dlatego nasi gracze w szczególny sposób powinni na to zwrócić uwagę i mieć się na baczności przez pełne 90 minut. Teraz jednak Ostoja nie jest już tym zespołem, co chociażby, rok temu. Po odejściu Artura Gałuszki, jednego z filarów drużyny oraz Pawła Smagackiego nasz najbliższy rywal zdecydowanie stracił na wartości, jednak wciąż pozostaje niezwykle groźny, zwłaszcza przy stałych fragmentach gry oraz kontratakach. Tym, którzy twierdzą, że ORZEŁ gładko wygra otwarcie można powiedzieć, że nie będzie to łatwy mecz, śmiemy twierdzić, że będzie to jedno z najtrudniejszych spotkań w całym sezonie, a o wygraną będzie naprawdę bardzo ciężko i zawodnicy będą się musieli sporo namęczyć. Wierzymy jednak, że nasi gracze po ostatniej wpadce w Rogach "wrócą na własny tor" i znów zagrają "swoje" tak jak to było we wcześniejszych meczach i uda się zgarnąć kolejny komplet punktów. Spotkanie rozpocznie się o 15:30, czyli godzinę wcześniej niż było to dotychczas. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do Bieździadki na, miejmy nadzieję, wielkie święto piłki nożnej!

autor: ~_redaktor_ 2010-09-22 19:13:52

avatar w rozegranym dzisiaj turnieju piłkarskim na Orliku w Kołaczycach najmłodsi gracze naszego zespołu zajęli trzecie miejsce ulegając pierwszej i drugiej drużynie Ostoi. wyniki 3:4 oraz 1:1 (w karnych 4:5) wbrew pozorom wcale nie są złe biorąc pod uwagę fakt, że w przeciwnych drużynach występowali starsi zawodnicy.