List od Stanisława Matysika.

• autor: _redaktor_, 2010-08-05 11:04

Stanisław Matysik, wieloletni zawodnik oraz trener naszego zespołu, mieszkający na stałe w Stanach Zjednoczonych, a ostatnio będący kilkanaście dni w Polsce, między innymi na Turnieju Piłkarskim z okazji 55-lecia LKS ORZEŁ Bieździedza, przesłał list następującej treści:

"Do Zarządu Klubu Sportowego Orzeł Bieździedza:

Składam serdeczne podziękowania Panu Prezesowi Klubu Janowi Kuligowi oraz wszystkim działaczom za pamięć o mnie po 20 latach oraz za odznaczenie mnie z okazji 55-lecia istnienia klubu, za pamiątkowe koszulki (dla mnie i mojego syna Patryka) i szalik Orła Bieździedza.
Drodzy Przyjaciele, sprawiliście mi ogromną radość. Czuję się częścią klubu, w którym przeżyłem wspaniałe emocje sportowe.
Oglądnąwszy Was gratuluję Wam wspaniałego zespołu: młodego, nowoczesnego, o nieprzeciętnych umiejętnościach technicznych. Nie powinniście mieć problemu w tym sezonie z awansem do klasy okręgowej.
Przy okazji muszę pochwalić Waszych młodych "Orlików", którzy posiadają duże umiejętności, gra sprawia im wielką radość i są przyszłością Waszego klubu. Moim marzeniem było zawsze, aby mój syn Patryk zagrał kiedyś w Waszym klubie i to moje marzenie spełniło się w tym turnieju.
Kończąc składam wielkie uznanie dla Prezesa klubu, Trenera oraz działaczy, którzy wyraźnie wyróżniają się na tle 55 lat działalności klubu.
Dziękuję Wam za wielką radość, którą sprawiliście mi podczas mojego niedługiego pobytu w Polsce. (...)
Pozdrowienia dla wszystkich "Orlików" przesyła Patryk.
Zawsze starajcie się grać tak, aby Was pamiętano przez długie lata.
Pozdrawiam, Stanley Matysik, Floryda."