Kończymy sezon.

• autor: _redaktor_, 2018-06-20 04:49

W sobotę, 23 czerwca seniorzy naszego zespołu rozegrają ostatni mecz rundy wiosennej:
ORZEŁ Bieździedza – Zorza Łęki Dukielskie godz. 17:00

Ani się nie obejrzeliśmy, a ku końcowi dobiegają, a właściwie już dobiegły końca rozgrywki sezonu 2017/2018. Ten okres był bardzo dziwny i choć udało wywalczyć się utrzymanie to pozostał spory niedosyt. Na podsumowania i szersze analizy przyjdzie jeszcze czas, ale jak słusznie zauważył Roland Kmiecik „wszystkim potrzeba odpoczynku i psychicznego ochłonięcia”. Po serii czterech wygranych z rzędu ORZEŁ stracił punkty w Nienaszowie, ale na tle mistrza A klasy zaprezentował się nieźle i potrafił postraszyć ekipę, która w cuglach rozjechała resztę stawki. To po raz kolejny pokazuje jaki potencjał drzemie w naszych zawodnikach, którzy w sobotnie popołudnie zmierzą się na stadionie w Bieździadce z Zorzą Łęki Dukielskie. Jakoś tak się stało, że ten rywal jest nam doskonale znany, bo rozegrane zimą dwa mecze kontrolne w pełni zobrazowały jego styl, dały światło na mocne i słabe punkty, a także pozwoliły poprawić błędy.Wówczas podopieczni Sławomira Sienickiego przekonali się ile znaczy w środku pola obecność takiego gracza jak Łukasz Śliwiński. Grający trener gości rządził i dzielił, potrafił jednym podaniem otworzyć drogę do bramki swoim graczom, a i niejednokrotnie oddać celną próbę. Doświadczenie grającego niegdyś w Karpatach Krosno czy Przełęczy Dukla popularnego „Śliwy” widoczne było aż nadto, z czego garściami czerpali Gracjan Poręba, Kacper Lichtarski czy Dariusz Dziadosz, którzy swoją szybkością i sprytem potrafią naprawdę wiele zwojować. I to właśnie na nich trzeba zwrócić szczególną uwagę, bo strzelanie bramek nie jest im obce, co udowodnił ten ostatni w starciu z Iwełką Iwla, kiedy to czterokrotnie wpisał się na listę strzelców. Ofensywa to z pewnością silna broń naszego najbliższego rywala, ale o wiele gorzej idzie mu w obronie, o czym świadczy 49 straconych goli w przeciągu całego sezonu. Do tego dobrze wykonywane stałe fragmenty gry i energiczni zawodnicy mogą przysporzyć kłopotów defensorom ORŁA. Zorza zajmuje 8. miejsce w tabeli z dorobkiem czterdziestu punktów, na co złożyło się 12 zwycięstw, 4 remisy, przy 9 porażkach. Jej wielkim atutem są spotkania na własnym boisku, ale na wyjazdach też nie spisuje się jakoś tragicznie, bo o ile czternaście przywiezionych oczek nie jest jakimś oszałamiającym osiągnięciem to też nie powód do zapadnięcia się pod ziemię. Ot, typowa drużyna środka tabeli z szansami na punkty w starciu z każdym rywalem. Co po stronie naszej drużyny? Głębokie odetchnięcie z ulgą, że udało się wywalczyć utrzymanie w A klasie, co wcale nie było zadaniem z pozoru łatwym. O wszystkich niepowodzeniach, nerwowym patrzeniu w układ tabeli zapominamy i patrzymy w przyszłość, bo na tą chwilę mecz z Zorzą Łęki Dukielskie będzie sprawdzianem i walką o zachowanie 10. miejsca na koniec sezonu. Liczymy na taką postawę ORŁA, do jakiej przyzwyczaił nas w ostatnim miesiącu i zdobycie kompletu punktów, by udanie pożegnać sezon. Po końcowym gwizdku odbędzie się zakończenie, na które zapraszamy wszystkich zawodników oraz działaczy, którzy czynnie brali udział w życiu Klubu.

...