Zdjąć klątwę imiennika z Lubli.

• autor: _redaktor_, 2018-04-11 15:39

W sobotę, 14 kwietnia seniorzy naszego zespołu rozegrają kolejny mecz rundy wiosennej:
ORZEŁ Bieździedza – Orzeł Lubla godz. 17:00

Inauguracja drugiej części sezonu nie ułożyła się po myśli podopiecznych Sławomira Sienickiego i jak słusznie ktoś zauważył „nowa runda, stare problemy” pasują tutaj jak ulał. Co prawda ORZEŁ nie zagrał w Odrzykoniu słabo, bo niemal przez pełne 90 minut przeciwstawiał się mocnemu Zamczysku i skutecznie radził sobie w defensywie, ale już w ataku było mizernie. Skończyło się porażką bez zdobytego gola, co musi martwić, bo sytuacji strzeleckich było jak na lekarstwo, a statystyki z tego sezonu oddają siłę rażenia w brutalny sposób. Aż strach się bać przed najbliższym starciem naszych graczy, którzy na stadionie w Bieździadce podejmą swojego imiennika z Lubli, bo ten w niedzielne popołudnie upokorzył Iwełkę Iwla, wbijając jej aż dziesięć(!) bramek. Dla porównania nasz zespół przez całe bieżące rozgrywki zdołał trafić do siatki rywali... tylko raz więcej. Lublanie w jednej kolejce zrobili niemal to, co bieździedzanie w okresie od sierpnia do kwietnia... Możemy się usprawiedliwiać, że ekipa prowadzona przez Marcina Łukaczyńskiego podejmowała zmagającego się z olbrzymimi kłopotami rywala, który w przerwie zimowej rozważał nawet wycofanie z rozgrywek, ale wynik zwyczajnie musi budzić uznanie. Jeśli dodamy do tego, że Orzeł Lubla wyraźnie „nie leży” naszym zawodnikom, a w ostatnim czasie wyłącznie nas ogrywał to na nic dobrego nie możemy liczyć. Tak było chociażby w poprzedniej rundzie, gdzie mimo nie najgorszej gry, ambicji i zaangażowania padł wynik 4:1. To nie jest rezultat „stykowy” tylko pokazujący przewagę i udowadniający wyższość Orła nad ORŁEM. Na tą chwilę wszystkie znaki na ziemi i niebie jasno wskazują faworyta sobotniego pojedynku, ale przecież w piłce nie zawsze dzieją się rzeczy oczywiste, przynajmniej te co na papierze wydają s
ię być pewne. Orzeł Lubla zajmuje 8. miejsce w tabeli z dwudziestoma punktami na koncie, ale przecież nikt nie może powiedzieć, że ten dorobek odpowiada tamtejszym działaczom i zawodnikom. Do dzisiaj lublanom odbija się czkawką pamiętny przegrany baraż o awans do piątej ligi z Wisłoką Nowy Żmigród i od tamtego czasu nie mogą nawiązać do najlepszych czasów w ostatnich latach. Stawka najbliższego starcia obu ekip będzie duża; w przypadku naszego zwycięstwa nie tylko możemy liczyć na nawiązanie walki o środkową strefę tabeli, ale przede wszystkim odskoczyć drużynom ze strefy spadkowej. Komplet oczek gości w zasadzie zapewni im zachowanie ligowego bytu i pozwoli walczyć o czołowe lokaty. Naszego imiennika nie trzeba szczególnie przedstawiać; wiemy o nim wszystko i nie jest żadną tajemnicą, że jego gra oparta jest na rozgrywaniu piłki przez Marcina Łukaczyńskiego, a resztę wykonują bracia Majewscy. Potwierdził to inauguracyjny pojedynek, w którym wespół strzelili... osiem goli. Obrona lublan to mocni fizycznie i doświadczeni zawodnicy, przy których jedyną i trafną taktyką będzie szybkie granie po ziemi, bo próby długich zagrań mogą przypominać walenie głową w mur. Orzeł Lubla na wyjazdach spisuje się kiepsko, gdzie doznał aż czterech porażek, jednak to są wciąż lepsze osiągnięcia... od naszych. Wierzymy, że zimowy okres przygotowawczy nie poszedł na marne, a dobra postawa w meczach sparingowych w końcu musi przynieść odzwierciedlenie w walce o punkty, których potrzebujemy jak ryba wody. Tylko zaangażowanie, ambicja i przełożenie umiejętności na boisko mogą dać pożądany efekt, na co bardzo liczymy. Czas najwyższy na dopisanie do swojego konta jakichś punktów, bo peleton z napisem „A klasa” może zacząć odjeżdżać. Serdecznie zapraszamy kibiców!
W tym samym dniu nasze młodzieżowe drużyny zmierzą się na wyjeździe z Sobniowem Jasło; juniorzy starsi o 11:00, juniorzy młodsi o 13:00. Wyjazd o 9:30.

...