Remis jak zwycięstwo.

• autor: Tomasz Osika, 2017-08-19 19:23

ORZEŁ Bieździedza - Orzeł Faliszówka 0:0

ORZEŁ Bieździedza: Jarecki - S.Sikora, Czerkowicz, Bronowicz, Karol Wilisowski - Rachowicz (81' Fara), Ł.Czajka, Osika, Dziak (60' M. Kaleta) - Kulig - Sienicki.

Sędziował: Grzegorz Gądela. Żółte kartki: Daniel Kulig - Patryk Janik, Konrad Cieślak. Czerwona kartka: Szymon Sikora (40, druga żółta).

W meczu III kolejki krośnieńskiej A klasy seniorów ORZEŁ Bieździedza zremisował na własnym boisku ze swoim imiennikiem z Faliszówki 0:0. Mimo iż zgromadzeni na stadionie w Bieździadce bramek nie doświadczyli, tak na emocje narzekać po prostu nie mogli. Zawodnicy obydwu drużyn nie postawili na wzajemne badanie sił, do czego zespół z Faliszówki już zdążył nas przyzwyczaić na przestrzeni lat. W zamian od początku byliśmy świadkami długich piłek w boczne sektory boiska i agresywnej gry ze strony przyjezdnych oraz prób długiego rozgrywania piłki i wysokiego pressingu przez gospodarzy. Pomimo ofensywnej charakterystyki gry większość akcji była wieńczona rozpaczliwymi strzałami z dystansu bądź faulami, których także nie brakowało. Tak naprawdę pierwszą klarowną sytuację wykreowali sobie goście, a konkretnie Damian Waliszko. Jeden z liderów Faliszówki dał prawdziwy popis swoich umiejętności, kiedy to otrzymał podanie na dwudziesty metr i będąc odwróconym tyłem do bramki oraz ze ścisłym kryciem na plecach, tylko w sobie znany sposób zagrał prostopadłą piłkę "piętką" do swojego kolegi, który stanął oko w oko z Piotrkiem Jareckim, ten jednak popisał się fantastyczną interwencją i akcja spełzła na niczym. Kwadrans przed końcem pierwszej odsłony nasza drużyna wykonywała rzut rożny, który przerodził się w sytuację "1 na 1" dla przyjezdnych. Łukasz Czajka i Sławek Sienicki zdecydowali się na krótkie rozegranie stałego fragmentu gry, piłka wylądowała pod nogami Karola Wilisowskiego na 25 metrze, ten jednak zbyt długo zwlekał ze strzałem i został on ostatecznie zablokowany, futbolówka jednak postanowiła spłatać figla naszym zawodnikom i odbita wylądowała pod nogami niepilnowanego Damiana Waliszki, w sytuacji dwóch na dwóch przyjmujący piłkę obsłużył swojego kolegę w ten sposób, że znalazł się sam pod bramką naszego golkipera, ten jednak, po raz kolejny, w świetnym stylu zażegnał niebezpieczeństwo. Zawody ożywił Szymon Sikora tuż przed przerwą, dopuszczając się drugiego faulu premiowanego żółtą kartką. W konsekwencji opuścił plac gry, a ORZEŁ musiał radzić sobie w "dziesiątkę" przez całą drugą część spotkania, która mogła zacząć się wyśmienicie, gdyż tuż po jej rozpoczęciu, Sławek Sienicki zdecydował się na strzał z okolic 25 metra, a piłka wylądowała na spojeniu bramki rywala. Na kolejną dogodną sytuację z naszej strony musieliśmy czekać bardzo długo, ponieważ inicjatywę przejęła grająca w przewadze drużyna Faliszówki. Mimo iż goście posiadali optyczną przewagę, tak z ich gry wynikało niewiele. Co prawda kilka razy kotłowało się w naszym polu karnym, ale było to konsekwencją gry "na afere", ponieważ przyjezdni nie byli w stanie przebić się przez dobrze zorganizowanego ORŁA, który ustawił się bardzo głęboko i czekał na okazje z kontrataku. Rozstrzygnięcie zawodów było bliskie dopiero w ostatnich pięciu minutach gry. Pierwszy "match ball" należał do kapitana Orła Faliszówki, zawodnik znalazł się po raz kolejny w sytuacji 1 na 1 z Piotrkiem Jareckim po nieporozumieniu Łukasza Bronowicza z Karolem Wilisowskim, nasi zawodnicy niegroźne podanie po prostu przepuścili, gdyż nie doszli do porozumienia, kto ma je przeciąć. Sam atakujący był chyba w niemałym szoku iż futbolówka trafiła pod jego nogi i fatalnie przestrzelił z ostrego kąta, mając bardzo dużo miejsca. Kiedy wydawało się, że Orły pogodziły się z podziałem punktów i nic się już w meczu nie zmieni, Daniel Kulig posłał bardzo silny, płaski strzał, który wędrował w światło bramki tuż przy słupku, koniec końców siatka nie zatrzepotała, gdyż popis swoich umiejętności dał bramkarz gości. Wkrótce rozległ się gwizdek kończący spotkanie. Zapewne przed meczem nikt by nie wziął bezbramkowego remisu w ciemno, jak wiadomo wszystkich interesowały 3 punkty, jednak biorąc pod uwagę przebieg spotkania musimy uszanować ten wynik, a dobra postawa, zadziorność i pierwsze oczko na koncie napawają jedynie optymizmem przed kolejnymi spotkaniami. Był to najlepszy mecz w tej rundzie w wykonaniu naszej drużyny i wierzymy, że będzie on stanowił impuls, poprzez który przyjdą wyczekiwane korzystne wyniki. Pozostałe wyniki III kolejki wraz ze strzelcami w rozwinięciu.

Zorza Łęki Dukielskie – Zamczysko Odrzykoń 2:3 (0:3) Lichtarski 55, Mezglewski 69-samobójcza – Bardzik 23, M.Guzik 31, 43;
Zamczysko Mrukowa – LKS Czeluśnica 1:3 (0:1) Klich 50 - Augustyn 28, 67, Wiklowski 86;
Tempo Nienaszów - Orzeł Lubla 4:1 (2:0) Świątek 18-karny, Majka 45, 89, Walczyk 52 - Lubaś 63;
Huragan Zarzecze – LKS Moderówka
4:1 (1:0) Łaba 15, 62, Mosoń 67, 75 - Czernicki 50-karny;
Nafta Chorkówka – Standart Święcany 4:2 (2:0) Czaja 18, 29, 90+2, Kludacz 79 - Janusz 52, Słowik 76;
Iwełka Iwla – Sobniów Jasło 1:1 (1:0) samobójcza 40 - Machowski 68.

autor: ~orzel 2017-08-20 13:57:12

avatar nie wymagajmy od chlopakow cudow,srednia wieku 20 lat potrzebują ogrania.wazne ze wyciagaja wnioski z ostatniego meczu z odrzykoniem,sienicki musi grac w przodzie.dobrze ze jest choc 1 doswiadczony bo inaczej ciezko by bylo.

autor: _redaktor_ 2017-08-21 15:22:20

Profil _redaktor_ w Futbolowo spotkanie V kolejki seniorów ORŁA Bieździedza z LKS Czeluśnica zaplanowane na sobotę, 2 września zostanie rozegrane w piątek, 1 września o godzinie 17:00 na stadionie w Bieździadce.