Blamaż na początek.

ORZEŁ Bieździedza - Zamczysko Odrzykoń 0:3
0:1 Urbanek 35                        0:2 M.Guzik 69
0:3 Koszela 78

ORZEŁ: Kmiecik - Kaleta, Szot, Bronowicz, Lechwar (29, Stasiak) - Rachowicz, Sienicki, Ł.Czajka (81, Osika), Fara (68, S.Sikora)- Kulig - Włodarczyk (59, Czerkowicz).
Zamczysko: Kowalik - Bryś, W.Guzik (82, Zaremba), P.Nowak, Lenart - Urbanek (84, S.Nowak), Bardzik (70, Trybus), Stec (89, Lenik), M.Guzik - Grochmal - Koszela (86, Syrek).

Sędziował: Edward Szczurek. Żółte kartki: Sienicki, Stasiak - Lenart, W.Guzik.

W inauguracyjnym meczu krośnieńskiej A klasy seniorów ORZEŁ Bieździedza przegrał na własnym stadionie z Zamczyskiem Odrzykoń 0:3. Aż dziw bierze w jak krótkim odstępie czasu nasi zawodnicy kompletnie zapomnieli o graniu w piłkę i na boisku byli cieniem samych siebie. Goście byli zespołem zdecydowanie lepszym i zasłużenie zgarnęli komplet punktów, notując tym samym kapitalny start sezonu. Pierwsze minuty meczu były spokojne, a obie drużyny postawiły na wzajemne "badanie sił". Z czasem do głosu zaczęli dochodzić przyjezdni, którzy odważnie pogrywali sobie na połowie ORŁA. Duże zagrożenie stwarzali po stałych fragmentach, a dobrze bite piłki siały wielkie zamieszanie pod bramką Rolanda Kmiecika. Nasz golkiper dwukrotnie wychodził z opresji obronną rękę, a prawdziwy popis dał w 25. minucie, kiedy był górą w sytuacji "jeden na jednego" z Norbertem Koszelą. Jeszcze przed przerwą stało się to, co od dłuższego czasu wisiało w powietrzu; Mateusz Urbanek zamknął akcję... po dalekim wrzucie piłki z autu i z kilku metrów trafił do celu, dając prowadzenie Zamczysku. Futbolówka po drodze odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki obok bezradnego Rolanda Kmiecika. Po naszej stronie jedyny strzał godny odnotowania był autorstwa Łukasza Bronowicza, ale Tomasz Kowalik bez problemu poradził sobie z jego próbą. Po zmianie stron bliski wyrównania był Daniel Kulig, który zdecydował się na sprytny lob z około szesnastu metrów, ale bramkarz gości końcami palców sparował piłkę na rzut rożny. W 69. minucie Marcin Guzik przy biernej postawie naszych defensorów wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego i podwyższył na 2:0 na korzyść swojej drużyny. ORŁA "dobił" Norbert Koszela, wykorzystując szybką kontrę i sytuację "sam na sam". Już we wtorek szansa na rehabilitację w starciu z Orłem Lubla. Pozostałe wyniki I kolejki wraz ze strzelcami w rozwinięciu.

Zamczysko Mrukowa – Orzeł Faliszówka 1:1 (0:1) K.Kmiecik 82 – M.Waliszko 35;
Huragan Zarzecze – LKS Czeluśnica 3:0 (2:0) Mosoń 26-karny, Łaba 39, Martowicz 73;
Tempo Nienaszów – Zorza Łęki Dukielskie 3:1 (1:0) Świątek 24, W.Kiełtyka 61, Walczyk 72 – Poręba 68;
Iwełka Iwla – Orzeł Lubla 4:1 (1:0) Woźniak 38, I.Krówka 54, Mastej 73, Jarema 84 – M.Majewski 65;
Nafta Chorkówka – Sobniów Jasło 0:2 (0:1) Dubiel 20, Bryś 71;
Standart Święcany – LKS Moderówka 2:2 (2:0)
Wenc 8, Kosiński 44 – Czernicki 53, Mruk 88.

autor: ~ananas 2017-08-12 20:46:26

avatar Z boku wasza gra wygladała bardzol słabo