W drodze do niespodzianek.

• autor: _redaktor_, 2017-06-13 05:05

W ostatnich trzech kolejkach bieżącego sezonu zawodników ORŁA Bieździedza czekają prestiżowe jak na ten poziom rozgrywek pojedynki. W każdym z nich obie strony będą miały wiele do udowodnienia i za wszelką cenę spróbują pokazać się z jak najlepszej strony. Ambicja i chęć udowodnienia wyższości będą wracały z nieziemską częstotliwością, a tylko zwycięzca będzie miał powody do dumy, w czym akurat nie ma niczego nadzwyczajnego. ORZEŁ w żadnym z tych spotkań nie będzie faworytem; ba, zamiast pytań typu „czy” mogą pojawić się „ile”, oczywiście dotyczące rozmiarów, ale możemy temu zaradzić dobrą postawą na boisku. Nasza drużyna potrzebuje impulsu, odwrócenia od ostatnich niepowodzeń i zagrania na poziomie, jakby teraz czekała nas walka o życie. Głęboko wierzymy, że podjęte ostatnio decyzje sprawią, iż ORZEŁ odbije się od dna i dynamicznie wypłynie na powierzchnię.
W czwartek, w Święto Bożego Ciała, 15 czerwca seniorów naszego zespołu czeka jeden z najbliższych wyjazdów:
Huragan Zarzecze – ORZEŁ Bieździedza godz. 16:30
zbiórka i wyjazd o 15

Rywal to solidna półka wśród A-klasowiczów, który posiada w swoich szeregach nie byle jakich zawodników. Gdzieś między wierszami w obozie Huraganu przebąkuje się o awansie do piątej ligi, ale póki co te marzenia należy odłożyć przynajmniej do przyszłego roku. Budowana przez oddanego prezesa Łukasza Michnala drużyna już teraz zbroi się na kolejny sezon, co jasno wskazuje jakie może zakładać plany i wcale nie dotyczą one walki o zachowanie ligowego bytu. Huragan zajmuje 8. miejsce w tabeli z dorobkiem czterdziestu pięciu punktów, na co złożyło się 13 wygranych i 6 remisów, przy 10 porażkach. Prym w zespole wiodą Piotr Chrząszcz, zimą sprowadzony z Czarnych Jasło, bracia Damian i Adrian Limbergerowie, Zbigniew Mosoń oraz Marcin Tutaj, wspierani przez resztę nie byle jakich graczy. Doświadczenie to na pewno główna cecha, która cechuje naszego najbliższego rywala, ale nie można zapominać o długim utrzymywaniu się przy piłce i cierpliwym budowaniu akcji. W obecnej chwili Huragan nie ma trenera, a te obowiązki wykonuje Bartłomiej Pierzowicz i trzeba przyznać, że z tej roli wywiązuje się bardzo solidnie. W rundzie jesiennej ORZEŁ przegrał 0:2, a to doskonała okazja, żeby udanie się zrewanżować.

Z kolei w niedzielę, 18 czerwca nasi zawodnicy zagrają na stadionie w Bieździadce:
ORZEŁ Bieździedza – LKS Czeluśnica godz. 16:00

Przeciwnik pod wodzą świetnie nam znanego Piotra Cieńka notuje bardzo udany okres, w którym zaliczył dwie efektowne wygrane- po 3:0 z LKS Lubatówka i... Huraganem Zarzecze. To samo w sobie mówi jak trudny pojedynek czeka ORŁA. Mądrość i wizja budowania zespołu, poparte idealnie dobraną taktyką przez naszego byłego opiekuna przynosi efekty, z czego w Czeluśnicy pieją z zachwytu. LKS plasuje się na najniższym stopniu podium z pięćdziesięcioma punktami na koncie, a bilans 14 wygranych, 8 remisów i 7 porażek jest jednym z najlepszych w całej stawce. Nic dziwnego, skoro w zespole jest taki zawodnik jak Tomasz Augustyn, który do siatki rywali trafia niczym z katapulty, wspierany równie skutecznych Tomaszem Zapałą. To głównie ta dwójka napędza ofensywę Czeluśnicy, ale nie można zapominać o Wojciechu Wierdaku i Hubercie Wiewiórskim, którzy królują w środku pola. Do tego solidna obrona i dyscyplina boiskowa składają się w jedną całość, która bywa niezwykle groźna. Enigmatyczny prezes Kazimierz Kozicki pewnie w głębi duszy marzy o awansie do piątej ligi, na co były realne szanse po pierwszej części sezonu, ale wydaje się trzeźwo patrzeć i nie stawia jakichś wygórowanych celów. W rundzie jesiennej ORZEŁ przegrał 0:1 po bramce w końcówce spotkania i teraz będzie się chciał za wszelką cenę zrewanżować. Zapraszamy!
W sobotę juniorzy starsi rozegrają ostatni mecz w tej rundzie; na wyjeździe podejmą Liwocz Brzyska o godzinie 11:00. Zbiórka i wyjazd o 10. Po powrocie zakończenie sezonu dla obu grup młodzieżowych ORŁA.