Do Sobniowa w sobotę.

• autor: _redaktor_, 2017-05-31 08:24

W sobotę, 3 czerwca seniorzy naszego zespołu rozegrają kolejny mecz rundy wiosennej:
Sobniów Jasło – ORZEŁ Bieździedza godz. 17:00
zbiórka i wyjazd o 15:30

Po ostatnim hokejowym remisie, którego okoliczności są całkowicie niezrozumiałe trudno zebrać myśli i coś sensownego powiedzieć. Rzeczy, które działy się na stadionie w Bieździadce były kompletnie z kosmosu, co z pewnością na długo zapadnie w naszej pamięci. Zatrważające jest to, że ORZEŁ nie potrafił zwyciężyć w domu z żadną drużyną będącą za plecami w ligowej tabeli, co samo w sobie obrazuje w jakim miejscu akurat jesteśmy. Sytuacja naszego zespołu jest zła i nie ma w tym wielkiej przesady, bo jeśli nie potrafisz utrzymać czterobramkowej przewagi na własnym stadionie to wiedz, że to powód do zapadnięcia się pod ziemię. Fakty faktami, ale zawodników naszego zespołu czeka kolejny pojedynek- tym razem z bardzo dobrze znanym Sobniowem Jasło. Rywala nie trzeba szczególnie przedstawiać; wszak to z nim mierzymy się od kilku lat, czy to w meczach ligowych, czy również sparingowych. W jego składzie nie brakuje ogranych i doświadczonych zawodników, także z przeszłością w ORLE, takich jak Konrad Kukowski czy Arkadiusz Dubiel. Ten drugi w ostatnim czasie błyszczy formą i niemal w każdej kolejce potrafi wpisać się na listę strzelców. Zapominać nie można o Arturze Żurawiu, który powrócił z zagranicy i zawsze był wielkim postrachem obrońców drużyn przeciwnych. Sobniów Jasło zajmuje 9. miejsce w tabeli z dorobkiem czterdziestu jeden punktów, na co złożyło się 11 wygranych i osiem remisów, przy tylu samych porażkach. Jaślanie udane spotkania przeplatają gorszymi i raz potrafią odebrać punkty najlepszym w tabeli, by za chwilę oddać tym z samego końca. Pojedynki z podopiecznymi Łukasza Rydarowicza zawsze charakteryzowały się znikomą ilością goli, za to było dużo walki, zadziorności i przebijania piłek w środkowej strefie boiska. Sobniów na własnym stadionie jest jedną z najlepiej grających ekip w całej stawce oraz czołową pod względem gry obronnej. 31 straconych goli w tym sezonie daje drugi najlepszy wynik, co nie może pozostać niezauważone. ORZEŁ zawsze miał problemy ze skuteczną grą przeciwko jaślanom i spotkania często kończyły się skromnymi rezultatami. W rundzie jesiennej nasza drużyna zwyciężyła 2:0, a na listę strzelców wpisali się wówczas Marcin Szot i Sławek Sienicki. Nie mielibyśmy nic przeciwko powtórzeniu tego wyniku, ale na pewno rywale będą chcieli dokonać rewanżu.
Również w sobotę, 3 czerwca nasze młodzieżowe drużyny wyjdą na boisko powalczyć o punkty. Ekipy Sławka Sienickiego podejmą na stadionie w Bieździadce Jasiołkę Świerzowa; juniorzy starsi o 11:00, juniorzy młodsi o 13:00.

autor: ~kibic 2017-05-31 22:03:15

avatar tam dopiero będa baty stawiam na 0 : 4 Sobniów nigdy nam nie leżał