Jaśliska i Moderówka w jednym tygodniu.

• autor: _redaktor_, 2017-05-08 07:12

Terminarz rozgrywek został skonstruowany w ten sposób, że dla drużyn początek maja to istny maraton. Granie systemem środa-niedziela jest wymagające, szczególnie na poziomie amatorskim, ale nasza drużyna miała to szczęście, że dwukrotnie pauzowała. Podczas gdy nasi rywale toczyli walkę o ligowe punkty, ORZEŁ otrzymał darmowe za walkower z wycofanymi rezerwami Karpat Krosno. Teraz jednak podopiecznych Marcina Szota czekają dwa spotkania w przeciągu trzech dni.
W środę, 10 maja seniorów naszego zespołu czeka najdalszy wyjazd w rundzie:
Jasiołka Jaśliska – ORZEŁ Bieździedza godz. 17:00
zbiórka i wyjazd o 14:45

Spośród czterech beniaminków to właśnie nasz najbliższy rywal radzi sobie najlepiej, a z dorobkiem 33 punktów zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli. Ostatni czas nie jest jednak udany dla ekipy prowadzonej przez Romana Lechoszesta; trzy porażki w trzech kolejkach dają jasno do zrozumienia, że Jasiołka wpadła w lekki dołek. Nie oznacza to jednak, że ORZEŁ będzie miał łatwo w tym pojedynku, bo jak wiemy wyjazdy są zawsze specyficzną sprawą, a do tego każda seria przecież kiedyś się kończy. Drużyna spod słowackiej granicy bardzo dobrze radzi sobie w domowych starciach z ekipami z górnej części tabeli i odebrała już punkty takim zespołom jak Ostoja Kołaczyce, Orzeł Faliszówka, Orzeł Lubla, LKS Czeluśnica czy Sobniów Jasło. Zdecydowanie gorzej idzie jej z rywalami z dołu tabeli, a porażki z Victorią Kobylany czy LKS Lubatówka sugerują, że w Jaśliskach można powalczyć o punkty. Patrząc na chimeryczność ORŁA w spotkaniach na obcym terenie to tak naprawdę... wszystko może się zdarzyć. Fakty są takie, że nasi gracze już sześć razy wracali z wyjazdu na tarczy i nie jest to bilans godny pochwały tylko raczej zadanie do natychmiastowej poprawy. Jasiołka nie zwykła remisować, stąd na swoim koncie ma dziesięć zwycięstw i jedenaście porażek, ale... nasza drużyna jest w tej statystyce jeszcze „lepsza”. Głównym motorem napędowym naszego najbliższego rywala jest Rafał Puchalik, który ma na swoim koncie 12 trafień i to na niego trzeba zwrócić szczególną uwagę, nie zapominając oczywiście o innych, którzy mogą wyjść z jego cienia. W rundzie jesiennej ORZEŁ przegrał 1:3, a jedynego gola zdobył Karol Wilisowski i będzie chciał za wszelką cenę zrewanżować się za ten rezultat.

Z kolei w sobotę, 13 maja nasi zawodnicy zagrają na stadionie w Bieździadce:
ORZEŁ Bieździedza – LKS Moderówka godz. 17:00

Pierwotnym terminem tego pojedynku miała być niedziela, ale w porozumieniu obu stron zdecydowano się na granie dzień wcześniej. Przeciwnik jest outsiderem tabeli, a punktów potrzebuje niczym ryba wody, by uniknąć nerwowej sytuacji na koniec sezonu i nie zostać zdegradowanym do B klasy. Drużyna z gminy Jedlicze w przerwie zimowej borykała się z problemami natury nieczysto sportowej, a pod znakiem zapytania stały jej występy w drugiej części sezonu. Ostatecznie sytuacja została uporządkowana i Moderówka po otrzymaniu dotacji mogła skupić się wyłącznie na boiskowej postawie. Ta jednak jest daleka od oczekiwanej, bo siedem zdobytych oczek na wiosnę to najgorszy dorobek spośród wszystkich drużyn. Na takim samym poziomie punktowała tylko Victoria Kobylany i to pomiędzy nimi, a także Karpatami Klimkówka i Wisłoką Nowy Żmigród powinna rozegrać się walka o uniknięcie ostatniej pozycji w tabeli. Trenerem naszego rywala jest Marcin Maculski, który na początku maja odniósł wielki sukces z drużyną Beniaminka Krosno. Krośnianki zostały wicemistrzyniami Polski w kategorii U-10, przegrywając w wielkim finale turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” z KKS Katowice. Zgoła odmienne bieguny w obu klubach na pewno bilansują sytuacje, jednak LKS Moderówka również chce wygrywać, co pokazała 3 maja rozbijając LKS Lubatówka 3:0. Żadnego przeciwnika nie można lekceważyć, a czasem o wiele trudniej gra się z zespołami z dołu tabeli niż z czołówki o czym trzeba pamiętać. W rundzie jesiennej padł remis 1:1, a bramkę dla ORŁA zdobył Tomek Sikora. Serdecznie zapraszamy kibiców na ten mecz!
W ten sam dzień nasze młodzieżowe drużyny udadzą się do Kobylan, by zmierzyć się z miejscową Victorią; juniorzy starsi o 11, juniorzy młodsi o 13. Zbiórka i wyjazd o 9:15.

autor: ~Wierni Kibice! 2017-05-09 21:16:10

avatar Relacja na Żywo na Facebooku będzie z meczów wyjazdowego tradycyjnie już?