Zły prognostyk tuż przed ligą.

• autor: _redaktor_, 2017-03-11 16:45

Liwocz Brzyska - ORZEŁ Bieździedza 2:0

W 12. minucie Marcin Szot nie wykorzystał rzutu karnego (bramkarz obronił).

ORZEŁ: Jarecki - Rak, Szot, T.Sikora, S.Sikora - Sienicki, Osika, Czerkowicz, Dziak - Kulig - Ł.Czajka. Ponadto: M.Urban, Karol Wilisowski, K.Cyrulik, Stasiak, Palar, Lejkowski, K.Urban oraz nowy zawodnik.

W ostatnim meczu kontrolnym przed rundą wiosenną rozgrywek A klasy seniorów ORZEŁ Bieździedza przegrał z Liwoczem Brzyska 0:2. Nasza drużyna od początku spotkania odważnie ruszyła do ataku, ale nie potrafiła wykorzystać stworzonych okazji strzeleckich. Już w 3. minucie Sławek Sienicki otrzymał znakomite podanie z głębi pola od Grzegorza Czerkowicza, ale przegrał pojedynek "sam na sam" z bramkarzem gospodarzy. Wkrótce Hubert Dziak przedarł się lewym skrzydłem, wpadł w pole karne i został sfaulowany przez obrońcę Liwocza, a sędziujący te zawody Sławomir Rak nie miał wątpliwości i wskazał na "wapno". Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Marcin Szot i wydawało się, że gol jest formalnością. Niestety nasz trener uderzył zbyt lekko, a jego intencje wyczuł golkiper miejscowych i odbił futbolówkę. Po kwadransie gry Sławek Sienicki znów stanął przed doskonałą szansą wpisania się na listę strzelców po prostopadłym zagraniu Daniela Kuliga, ale koncertowo spartaczył akcję. Od tego momentu tempo meczu wyraźnie spadło i niewiele miało wspólnego z graniem w piłkę. Jeszcze przed przerwą Karol Wilisowski zadbał o emocje i wyłożył przysłowiową "patelnię" napastnikowi Liwocza, jednak ten uderzył nad poprzeczką. Druga połowa to katastrofalna postawa ORŁA, który nie potrafił wymienić dwóch celnych podań, a ambitnie i agresywnie grający rywale rządzili na placu gry. W 63. minucie Liwocz wyszedł na prowadzenie po zamieszaniu w polu karnym i kilkukrotnym dobijaniu piłki z najbliższej odległości. W samej końcówce nasz zespół stracił drugiego gola po dograniu wzdłuż pola karnego i pewnym wykończeniu nie do obrony. Fatalna postawa ORŁA źle zwiastuje przed startem rundy wiosennej, ale miejmy nadzieję, że zimny prysznic dobrze zrobi zawodnikom, czego efekty poznamy w lidze. Za tydzień pierwszy ligowy mecz- derby Gminy Kołaczyce, na który już dzisiaj serdecznie zapraszamy!