Remis w drugim sparingu.

• autor: _redaktor_, 2017-02-11 13:34

Standart Święcany - ORZEŁ Bieździedza 3:3
bramki dla naszego zespołu strzelili: Sienicki, K.Cyrulik oraz Szot.

ORZEŁ: Jarecki - Karol Wilisowski, Szot, Czerkowicz, Rak - Sienicki, Ł.Czajka, Osika, nowy zawodnik I - Kulig - K.Cyrulik oraz Urban, T.Sikora, Palar, nowy zawodnik II, nowy zawodnik III.

W drugim meczu sparingowym przed rundą rewanżową rozgrywek A klasy seniorów ORZEŁ Bieździedza zremisował ze Standartem Święcany 3:3. Spotkanie toczyło się na pokrytym warstwą zmrożonego śniegu boisku, które z czasem mocno dawało się we znaki zawodnikom obu drużyn. Pierwsze minuty to bardzo ofensywna postawa podopiecznych Marcina Szota, którzy zdecydowania ruszyli do ataku, a sam Sławek Sienicki na "dzień dobry" powinien mieć na koncie hat-tricka. Niestety nasz kapitan wykorzystał tylko jedną stuprocentową okazję, posyłając piłkę do siatki po długim podaniu od Daniela Kuliga w sytuacji "sam na sam". Mylili się również Kamil Cyrulik, który przekombinował z najbliższej odległości oraz nowy zawodnik, po raz drugi sprawdzany w ORLE. Standart dość niespodziewanie wyrównał po uderzeniu z dystansu, gdzie futbolówka odbiła się przed interweniującym Piotrkiem Jareckim i wpadła do bramki. Chwilę później ORZEŁ przegrywał 1:2 po sytuacji "jeden na jednego", w której nasz golkiper nie miał nic do powiedzenia. W 31. minucie Daniel Kulig dał próbkę swoich umiejętności, wymanewrował dwóch rywali, wpadł w pole karne i znakomicie obsłużył Kamila Cyrulika, któremu nie pozostało nic innego jak tylko dopełnić formalności. Jeszcze przed przerwą Marcin Szot dał prowadzenie naszej drużynie, strzelając głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Karola Wilisowskiego. Po zmianie stron tempo meczu wyraźnie spadło, dużo było przypadku i niekontrolowanych zagrań, przez co sytuacji strzeleckich mieliśmy jak na lekarstwo. Bramka dla Standartu padła po celnym uderzeniu z około 15 metrów, przy biernej postawie naszych defensorów. W samej końcówce Mateusz Palar mógł rozstrzygnąć losy meczu, ale dwukrotnie chybił z pięciu metrów. Wszystkie bramki, dzięki uprzejmości Standartu Święcany, dostępne tutajTreningi w najbliższym tygodniu: wtorek godz. 17:30 i czwartek godz. 19:00 na orliku w Bieździedzy. W niedzielę sparing z Wisłoką Niegłowice.