Wyjazd do Moderówki.

• autor: _redaktor_, 2016-09-28 08:17

W niedzielę, 2 października seniorzy naszego zespołu rozegrają kolejny mecz rundy jesiennej:
LKS Moderówka – ORZEŁ Bieździedza godz. 11:00
zbiórka i wyjazd o 9:15

Kiedy przegrywasz z nowicjuszem rozgrywek na własnym stadionie, a do tego jesteś bezradny i nie potrafisz stworzyć dogodnej okazji strzeleckiej to wiedz, że znalazłeś się w trudnym położeniu. Zwycięstwo z rezerwami Karpat Krosno miało być impulsem i zdecydowanym odbiciem w lepszą stronę, ale niestety takowym się nie stało i trzeba na nowo weryfikować plany. Postawa naszych zawodników nie napawa optymizmem, a przecież przed nimi kolejny mecz o „sześć punktów”. Najbliższym rywalem ORŁA będzie LKS Moderówka, który początku sezonu również nie może zaliczyć do udanych. Jedenasta drużyna poprzednich rozgrywek w ośmiu meczach zdobyła osiem punktów i z dorobkiem bramek 9:13 plasuje się na trzynastym miejscu w tabeli. Podopieczni Marcina Maculskiego wygrali jedno spotkanie- z Victorią Kobylany, niewiele więcej przegrali bo tylko dwukrotnie- z Jasiołką Jaśliska i Ostoją Kołaczyce, ale zanotowali aż pięć remisów. Stara prawda piłkarska mówi, że „lepiej jeden mecz wygrać niż dwa zremisować”, przez co w obozie naszego niedzielnego przeciwnika mogą pluć sobie w brodę. Z drugiej jednak strony „jeśli nie potrafisz wygrać to przynajmniej zremisuj” czego brakuje akurat w ORLE. Nasza drużyna w tej rundzie ani razu nie dzieliła się punktami, ale doznała aż siedmiu porażek i może tylko pomarzyć o zamianie scenariuszy. Historia spotkań pomiędzy obiema drużyna nie zawiera w zasadzie żadnych treści, a jedyne starcie miało miejsce w zimie tego roku podczas meczu sparingowego. Wówczas ORZEŁ zwyciężył 3:0, ale nie należy z tego wyciągać żadnych wniosków, bo spotkanie kontrolne cechuje się swoimi prawami i nie ma większego odzwierciedlenia na ligę. Ekipa z gminy Jedlicze jest dla nas anonimowa i tak naprawdę nie wiemy czego się po niej spodziewać. W ostatniej kolejce LKS Moderówka bardzo dobrze radził sobie w Czeluśnicy, gdzie zepchnął rywali do głębokiej defensywy i wyszedł na dwubramkowe prowadzenie, by ostatecznie szczęśliwie uratować, a jakże, remis. Wówczas bohaterem okazał się bramkarz, który w końcówce przy stanie 2:2 obronił rzut karny. Zawodnicy Moderówki do tej pory jako jedyni obok Victorii Kobylany nie potrafili wygrać na własnym stadionie, ale też nie zwykli przegrywać, bo jedyną drużyną, która zdołała wywieźć komplet punktów była Ostoja Kołaczyce. ORZEŁ na wyjazdach spisuje się katastrofalnie, a na wygraną czeka od... 23 sierpnia poprzedniego roku! Tę zawstydzającą statystykę należy jak najszybciej przerwać i sprawić, by drugą część rundy jesiennej rozpocząć radosnym akcentem. Spotkania naszych młodzieżowych drużyn z Jasiołką Świerzowa na prośbę rywala zostały przełożone na 29 października.