ORZEŁ Bieździedza - Jasiołka Jaśliska 1:3
0:1 Puchalik 28
1:1 Karol Wilisowski 45-karny
1:2, 1:3 W.Patlewicz 67, 69

ORZEŁ: 57.Kmiecik - 7.Karol Wilisowski, 26.Szot, 23.Czerkowicz, 13.Lechwar - 32.Kulig, 29.T.Sikora (67, 9.K.Cyrulik), 25.Bronowicz (82, 17.D.Czajka), 87.Sienicki - 19.Ł.Czajka - 21.Dziak (72, 15.S.Sikora).

W meczu IX kolejki krośnieńskiej A klasy seniorów ORZEŁ Bieździedza przegrał na własnym stadionie z Jasiołką Jaśliska 1:3. Bardzo słabo, żeby nie powiedzieć dramatycznie zaprezentowali się nasi zawodnicy po tygodniu przerwy spowodowanej przymusową pauzą. Podczas dzisiejszego spotkania brakowało niemal wszystkiego, a rywal wykorzystał katastrofalne błędy w obronie i sięgnął po komplet punktów. Pierwszy groźny strzał oddał Grzegorz Czerkowicz, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. W odpowiedzi goście próbowali pokonać Rolanda Kmiecika uderzeniem z rzutu wolnego sprzed szesnastki, ale nasz golkiper nie dał się zaskoczyć i sparował futbolówkę na rzut rożny. W 22. minucie Hubert Dziak powinien wpisać się na listę strzelców, jednak po znakomitym prostopadłym zagraniu od Łukasza Czajki i sytuacji sam na sam nieznacznie chybił. Grająca prostymi środkami Jasiołka wyszła na prowadzenie po trafieniu Rafała Puchalika, który pewnie i mocno przymierzył z około 12 metrów przy biernej postawie naszych defensorów. ORZEŁ nie miał koncepcji na przedostanie się pod pole karne rywala, a pojedyncze próby z dystansu Sławka Sienickiego, Łukasza Bronowicza i Łukasza Czajki wyglądały na gesty rozpaczy. Tuż przed końcem pierwszej połowy nasz kapitan zdecydował się indywidualną akcję, wpadł w szesnastkę i został sfaulowany przez jednego z obrońców gości, a sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Karol Wilisowski i pewnym uderzeniem wyrównał stan meczu. Po zmianie stron na boisku wiało nudą aż do 65. minuty kiedy to strzelec pierwszego gola dla naszego zespołu huknął z rzutu wolnego, a piłka trafiła w słupek. Wkrótce Roland Kmiecik nie najlepiej zachował się po długim zagraniu z głębi pola, a Wojciech Patlewicz przyłożył głowę i było 1:2. Dwie minuty później ten sam zawodnik niemal w identyczny sposób zdobył kolejnego gola, a euforii w ekipie beniaminka nie było końca. Rozmiary porażki mógł zmniejszyć Marcin Szot, ale minimalnie chybił głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Karola Wilisowskiego. Na osłodę pozostają wyniki naszych młodzieżowych drużyn, które pokonały Standart Święcany; juniorzy starsi 9:0(K.Cyrulik trzy, Sz.Sikora trzy, Pruchnik, Włodarczyk, T.Sikora), juniorzy młodsi 1:0 (Łętowski). Zarząd i zawodnicy LKS ORZEŁ Bieździedza dziękują Mateuszowi Kalecie za miły gest i życzą wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia. Trening seniorów i juniorów starszych we wtorek na stadionie w Bieździadce o godzinie 17:00. Komplet wyników IX kolejki wraz ze strzelcami w rozwinięciu.

Orzeł Lubla - Tempo Nienaszów 2:2 (0:1) Czernicki 74, Hendzel 83-karny – W.Kiełtyka 8, Ł.Świątek 65-karny.
Sobniów Jasło – Ostoja Kołaczyce 0:0;
Karpaty Klimkówka – Karpaty II Krosno 2:3 (2:2)
 dla gospodarzy: Wołczański 21, 35;
LKS Lubatówka – Victoria Kobylany 3:1 (2:0) M.Aszklar 14, 32, Dołęgowski 65 – Rogala 61;
Huragan Zarzecze – Zorza Łęki Dukielskie 4:2 (2:1) Tutaj 24, 71, Półchłopek 35, Pierzowicz 56 – Meier 36, Dziadosz 89;
LKS Czeluśnica – LKS Moderówka 2:2 (0:2) Szurek 64, Gogosz 70 – Preisner 15, Nycz 42;
Polonia Kopytowa – Orzeł Faliszówka 0:1 (0:0) Tłuściak 90.