Czas na przełamanie!

• autor: _redaktor_, 2016-08-18 08:22

W niedzielę, 21 sierpnia seniorzy naszego zespołu rozegrają kolejny mecz rundy jesiennej:
Polonia Kopytowa – ORZEŁ Bieździedza godz. 11:00
zbiórka i wyjazd o 9:15

Trudny teren, niewygodny przeciwnik i potrzeba zdobycia punktów to cechy charakterystyczne najbliższego pojedynku dla podopiecznych Piotra Cieńka. Początek sezonu nie jest wymarzony dla ORŁA; miało być spokojne granie w A klasie, a jest nerwowe spoglądanie po sobie w celu poprawy sytuacji. Polonia Kopytowa to rywal, z którym nasza drużyna przeważnie miała boiskowe problemy i za nic w świecie nie mogła ugrać korzystnego rezultatu. Jeśli już się udawało to sporadycznie i w momentach wielkich kłopotów ekipy z powiatu krośnieńskiego. O nich jednak w chwili obecnej trzeba zapomnieć, bo Polonia... to najlepsza drużyna A klasy w 2016 roku! Patrząc na wyniki osiąganie przez wszystkie zespoły na tym poziomie rozgrywek to nasz najbliższy rywal punktował najlepiej i strzelił najwięcej bramek. Duży wpływ na taką sytuację miała fantastyczna runda wiosenna poprzedniego sezonu, w której podopieczni Wojciecha Munii zostali wicemistrzami z dorobkiem 33 punktów. Ktoś powie, że to już przeszłość i nie ma co sobie nią zaprzątać głowy, ale fakty są nieubłagane. Polonia jest na fali, gra dobrze i żaden rywal nie jest jej straszny. Dowód? Trzy mecze tego sezonu i dwie wygrane przy jednym remisie nie mogą zostać niezauważone. Z pewnością wielką siłą Polonii jest linia ataku, w której występują wspomniany wcześniej Wojciech Munia oraz Damian Tłuściak. Obaj mają za sobą grę w klubach z wyższych lig, takich jak Przełęcz Dukla i Czarni Jasło co jasno wskazuje, że nie są byle jakimi zawodnikami. Ten pierwszy niemal w każdej kolejce poprzedniej rundy wpisywał się na listę strzelców, nierzadko więcej niż jednokrotnie. Wielkim mankamentem naszego najbliższego przeciwnika jest gra w obronie i właśnie tutaj powinniśmy upatrywać swojej szansy. 63 stracone bramki w rozgrywkach sezonu 2015/2016 to bilans niewiele lepszy od ekip, które opuszczały A klasę. Patrząc na historię spotkań pomiędzy ORŁEM, a Polonią to wniosek nasuwa się sam: niemal za każdym razem padało dużo bramek, a emocji nie brakowało do samego końca. 5:1, 3:2, 6:3 to wyniki, które były na porządku dziennym, czy to w Kopytowej czy na stadionie w Bieździadce, a kibice nie mieli prawa się nudzić. Najbardziej stosownym wydaje się być w tej chwili pytanie: Czy dla naszych zawodników pójście na wymianę ciosów i otwarta gra przyniosą zadowalający wynik? Wciąż wierzymy w potencjał naszej ofensywy i chyba nadeszła odpowiednia pora, żeby w pełni ją wykorzystać. Spotkanie na prośbę działaczy Polonii zostało przesunięte z godziny 15 na 11. Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji na żywo, którą przeprowadzimy na profilu facebookowym ORŁA.

autor: ~pytanie 2016-08-18 09:30:54

avatar Panie Prezesie co się dzieje z Konradem Maczugą ? Dlaczego nie grał w tych 3 meczach ?

autor: _redaktor_ 2016-08-18 10:55:36

Profil _redaktor_ w Futbolowo Konrad Maczuga na tą chwilę zrezygnował z gry w piłkę i w rundzie jesiennej prawdopodobnie nie pojawi się na boisku.