Powalczyć o punkty.

• autor: _redaktor_, 2016-05-23 08:49

Do zakończenia sezonu pozostało tylko pięć kolejek. Niektóre rozstrzygnięcia są już znane, a na niektóre trzeba będzie trochę poczekać. Wyjaśnić je powinny dwa najbliższe mecze, grane systemem czwartek-niedziela. Nasi zawodnicy wciąż mają matematyczne szanse na uniknięcie spadku do A klasy i do końca będą walczyć, żeby ten cel zrealizować. W czwartek, 26 maja w Święto Bożego Ciała podopieczni Piotra Cieńka zagrają na wyjeździe:
Iwonka Iwonicz – ORZEŁ Bieździedza godz. 16:30
wyjazd o 14:30

Rywal jest nam doskonale znany, z którym stosunki mamy przynajmniej dobre. To z nim często rozgrywamy mecze sparingowe, a relacje na linii zawodników czy działaczy zawsze uchodziły za przyjacielskie. Nie miało to jednak wpływu na boiskowe wydarzenia, gdzie iwoniczanie za każdym razem ogrywali ORŁA. Były spotkania, w których nasza drużyna nie odstawała i potrafiła toczyć wyrównane boje, ale po końcowym gwizdku schodziła ze spuszczonymi głowami. Iwonka zajmuje czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 44 punktów, na co złożyło się 13 wygranych i 5 remisów, przy 7 porażkach. Jej bilans bramkowy 61-46 jest najwyższy spośród wszystkich drużyn, co potwierdza, że preferuje ofensywny styl gry. Głównym motorem napędowym podopiecznych Jarosława Kielara jest Kuba Zima, o którego atutach już niejednokrotnie przekonała się niejedna drużyna. Liczymy, że ORZEŁ będzie w stanie powalczyć z silnym i doświadczonym rywalem, co pozwoli na przywiezienie jakichś punktów. W rundzie jesiennej nasi zawodnicy przegrali 0:2. Zachęcamy kibiców do wyjazdu!

W niedzielę, 29 maja nasza drużyna zagra na własnym stadionie:
ORZEŁ Bieździedza – Markiewicza Krosno godz. 16:30

Rywal to jeden z czterech beniaminków, który w opinii komentujących miał być głównym kandydatem do spadku. Założony w 2009 roku klub robi furorę na regionalnym terenie i niemal co sezon odnotowuje sukces. Osiedlowa drużyna po kiepskim początku bieżących rozgrywek stała się ich rewelacją i zajmuje szóste miejsce w tabeli. 36 punktów na koncie sprawiają, że krośnianie są najlepszym z nowicjuszy i mogą być pewni utrzymania w piątej lidze. Specyfiką podopiecznych Wojciecha Hejnara jest albo zwyciężanie albo przegrywanie. Proporcje 11 do 11, przy tylko trzech podziałach punktów dają jasno do zrozumienia, że nasz najbliższy rywal nie przywykł kalkulować i zawsze gra o pełną pulę. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na Grzegorza Jurczaka, który jest najlepszym strzelcem krośnian. Na trzynaście wyjazdowych spotkań Osiedle Markiewicza aż siedem przegrało, w czym należy upatrywać swojej szansy. W rundzie jesiennej ORZEŁ przegrał 1:3, a honorowego gola strzelił Dawid Hendzel. Zapraszamy kibiców!
W sobotę, 28 maja meczami na stadionie w Bieździadce z Huraganem Zarzecze swoje rozgrywki zakończą nasze młodzieżowe drużyny. Juniorzy zagrają o 11:00, trampkarze o 13:00. W tym dniu odbędzie się spotkanie Zarządu z zawodnikami dotyczące kwestii awansu do klasy okręgowej. Od obecności juniorów będzie zależała ich dalsza przyszłość.