Powalczyć z Kotwicą.

• autor: _redaktor_, 2016-05-18 08:24

W niedzielę, 22 maja seniorzy naszego zespołu rozegrają kolejny mecz rundy wiosennej:
ORZEŁ Bieździedza – Kotwica Korczyna godz. 16:30

Każda kolejna seria gier utwierdza w przekonaniu, że tylko zajęcie dwunastego lub wyższego miejsca w tabeli na koniec sezonu da utrzymanie w piątej lidze. Choć nasza drużyna w teorii ma szanse na odrobienie strat, choćby do jedenastego Gaudium Łężyny to w praktyce może to być niemożliwe do wykonania. Analizowanie terminarza i gdybanie, kto ma jakich rywali jest wróżeniem z fusów i nijak ma się do rzeczywistości. ORZEŁ musi wygrywać i to jest fakt nadrzędny, co na tą chwilę jest trudne do zrealizowania, a pociąg z napisem „okręgówka” oddala się z nieziemską prędkością. Walczyć trzeba do samego końca, bo jak pokazał ubiegły sezon wszystko jest możliwe, a skazywana na pewny spadek Grabowianka Grabówka zdołała zanotować imponującą końcówkę i rzutem na taśmę zachować ligowy byt, co przez niektórych zostało nazwane cudem. Na takowy liczymy również w Bieździedzy. Kotwica Korczyna powodów do zmartwień nie ma żadnych, bo notuje najlepszy okres w ostatnich latach i walczy o trzecie miejsce w tabeli. Podopieczni Roberta Gorzynika zdobyli do tej pory 44 punkty, na co złożyło się 11 wygranych i 9 remisów, przy tylko 4 porażkach. Cechą charakterystyczną korczynian jest solidna gra w obronie, przez co tracą mało bramek, a w ataku zawsze groźny Konrad Słowik wraz ze Sławomirem Jurczakiem dają gwarancję, że w każdym spotkaniu stworzą dogodne okazje bramkowe i skierują piłkę do siatki. Ten pierwszy zanotował osiem trafień w bieżących rozgrywkach i jest najlepszym strzelcem drużyny. Historia spotkań ORŁA z Kotwicą pokazuje, że przeważnie były to wyrównane pojedynki, a ich losy często rozstrzygały się w samych końcówkach. W rundzie jesiennej podopieczni Piotra Cieńka przegrali 1:2, a honorowego gola zdobył Dominik Wojdyła. Wierzymy, że nasi młodzi gracze będą w stanie przeciwstawić się doświadczonej i zgranej ekipie Kotwicy, przez co dopiszą do swojego konta jakieś punkty. Zapraszamy kibiców na ten pojedynek!
Nasz młodzieżowe drużyny, które uzyskały przepustkę na grę w klasie okręgowej w przyszłym sezonie zmierzą się na wyjeździe z Sobniowem Jasło. Juniorzy o 11:00, trampkarze o 13:00. Zbiórka i wyjazd o 9:30.