Czarni Jasło w Bieździadce!

• autor: _redaktor_, 2016-04-26 08:17

W sobotę, 30 kwietnia seniorzy naszego zespołu rozegrają kolejny mecz rundy wiosennej:
ORZEŁ Bieździedza – Czarni Jasło godz. 11:00

Konia z rzędem temu, kto spodziewał się, że kwadrans przed ostatnim gwizdkiem nasi zawodnicy będą prowadzić z Przełęczą Dukla aż trzema(!) golami. Niewielu było optymistów przed batalią z jednym z głównych kandydatów do awansu do czwartej ligi, a większość z reguły obstawiała wysoką porażkę ORŁA. Tylko ci najwierniejsi łudzili się, że podopieczni Piotra Cieńka mogą nawiązać walkę ze zdecydowanym faworytem. Jak widać, wiara góry przenosi, wystarczy trochę szczęścia i niefrasobliwości rywala, a wynik stał się faktem z kategorii tych najbardziej sensacyjnych. Jedna jaskółka wiosny nie czyni i nie można zachłysnąć się korzystnym wynikiem, bo do utrzymania w piątej lidze jeszcze bardzo długa i kręta droga. W sobotę o dość nietypowej porze na stadion w Bieździadce zawitają Czarni Jasło- jeden z najpoważniejszych, jeśli nie najpoważniejszy kandydat do awansu do czwartej ligi. Kiedy jaślanie kilka lat temu z powodzeniem występowali w rozgrywkach wyższych szczebli to nikt w ORLE nawet nie marzył o starciu z klubem z 106-letnią tradycją. Na Jasielski Klub Sportowy zawsze patrzyło się z uznaniem i rozpatrywało jako ten z wyższej półki. Dziś dożyliśmy czasów kiedy Bieździedza z Jasłem mierzą się w meczu ligowym określanym mianem derbów powiatu. Nie odkryjemy Ameryki, twierdząc, że zdecydowanym faworytem tego spotkania będą goście, a każdy inny wynik niż ich wysoka wygrana będzie wielką sensacją. Podopieczni Ryszarda Skuby zgromadzili na swoim koncie 48 punktów, na które złożyło się 14 wygranych i 6 remisów. Godnym uwagi jest fakt, że Czarni nie zaznali jeszcze porażki w tym sezonie. W ekipie naszego najbliższego rywala występują Tomek Dziobek, który grał w ORLE oraz Wiktor Cyran, wypożyczony z naszego klubu do końca czerwca. Ten drugi wpuścił tylko... jedną bramkę w rundzie wiosennej, notując łącznie 525 minut z czystym kontem. W przerwie zimowej jaślan opuścił najlepszy strzelec Kamil Folwarski, co niewątpliwie jest wielką stratą, ale wrócił w swoje rodzinne strony i obecnie reprezentuje Motor Grochowce. W drużynie Czarnych jest kilku ogranych i doświadczonych zawodników, występujących wcześniej w trzeciej i czwartej lidze. Obok wymienionych Tomka Dziobka i Wiktora Cyrana prym wiodą Wojciech Dziedzic, Piotr Chrząszcz i Grzegorz Munia. Obok nich nie brakuje młodych i walecznych graczy, mających niemały wpływ na grę zespołu. W rundzie jesiennej ORZEŁ przegrał 1:2, tracąc decydującego gola w samej końcówce spotkania. Po naszej stronie na listę strzelców wpisał się Sławek Sienicki. Serdecznie zapraszamy kibiców na ten mecz!
Podczas zawodów po raz drugi odbędzie się zbiórka pieniężna dla Marcina Cyrulika, który przechodzi rehabilitację po zerwaniu wiązadeł krzyżowych. Wesprzyjmy naszego zawodnika i pokażmy, że z nim jesteśmy!
W ten sam dzień nasze młodzieżowe drużyny podejmą na własnym stadionie Zamczysko Odrzykoń- juniorzy o 14:00, trampkarze o 16:00.

autor: ~Orzeł grać! 2016-04-26 14:09:34

avatar Przełęcz liczy na Wasze zwycięstwo :)

autor: ~neutralny 2016-04-27 19:24:40

avatar Czarni na pewno nie zlekceważą sobie Orła i tylko zremisują 1 do 1

autor: ~orzeł 2016-04-27 22:00:21

avatar przełęcz jak umiecie liczyć to liczcie na siebie :))) buhaha

autor: ~Orzel 2016-04-29 00:07:30

avatar jarek szarek z dawidem hendzlem poprowadza ORZELKA do wygranej!!!