Najdalszy wyjazd ORŁA.

• autor: _redaktor_, 2016-04-13 08:15

W niedzielę, 17 kwietnia seniorzy naszego zespołu rozegrają kolejny mecz rundy wiosennej:
Bieszczady Ustrzyki D. – ORZEŁ Bieździedza godz. 16:30
zbiórka i wyjazd o 12:30

W teorii remis z Górnikiem Strachocina nie dał nic podopiecznym Piotra Cieńka, bo żeby realnie myśleć o utrzymaniu w piątej lidze konieczna była wygrana. Ale w praktyce... dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań ORZEŁ zyskał przewagę nad strefą spadkową i wirtualnie wynosi ona dwa oczka. Trzy pierwsze kolejki rundy rewanżowej miały dać odpowiedź, które zespoły będą silniejsze, a które wyraźnie spuściły z tonu. Na pewno wygranymi startu drugiej części sezonu są Orzeł Faliszówka i Grabowianka Grabówka, które zdobyły po siedem punktów. Po drugiej stronie barykady z całą pewnością nasza drużyna oraz ekipy, które miały nieco inne cele, jak choćby Partyzant Targowiska, mający na koncie zaledwie dwa oczka. W XIX kolejce sezonu ORZEŁ uda się do dalekich Ustrzyk Dolnych na mecz z miejscowymi Bieszczadami, które zamykają ligową tabelę z dorobkiem trzech punktów. Rywale nie zaznali jeszcze smaku zwycięstwa, a na ich zdobycz złożyły się remisy wywalczone na własnym boisku z LKS Skołyszyn, Iskrą Przysietnica oraz Górnikiem Strachocina. Do tego najgorszy bilans bramkowy i zaledwie dziewięć strzelonych goli, sprawiają, że nikt nie zdecydowałby się na zamianę i nie pozazdrościł wyników ekipie naszego najbliższego rywala. Można stwierdzić, że zwycięstwo z outsiderem jest obowiązkiem, ale niestety w naszej sytuacji nie jest to wcale takie oczywiste. Nie dość, że kadra ORŁA jest ekstremalnie wąska to akurat w tym spotkaniu dodatkowo nie zagrają Konrad Maczuga, pauzujący za cztery żółte kartki oraz Dominik Świędrych, który chwilowo będzie przebywał za granicą. Pod znakiem zapytania stoi również występ Damiana Lechwara, mającego obowiązki zawodowe. Zimowe osłabienia i bieżąca sytuacja wcale nie stawiają naszych zawodników w roli faworyta; ba, będą nim podopieczni Romana Lechoszesta, który objął stanowisko trenera w przerwie między rundami. Zmagający się z podobnymi problemami bieszczadzki zespół chce odbić się od dna, o czym dużo mówiło się w okresie od grudnia do marca. Miał być sponsor i nowi zawodnicy, a skończyło się na pozyskaniu jednego obywatela Ukrainy. Bieszczady Ustrzyki Dolne to uznana marka w regionie, która przez wiele lat biła się o czołowe lokaty klasy okręgowej i była postrachem wielu drużyn. Nikomu nie gra się łatwo na ich terenie, z czego należy zdać sobie sprawę, ale... ORZEŁ nigdy tam nie przegrał. Najdalszy wyjazd dla naszych graczy za każdym razem kończył się korzystnym rezultatem, a więc dlaczego tym razem ma być inaczej? W rundzie jesiennej padł wynik 3:1, a bramki dla naszego zespołu strzelili Sławek Sienicki, Jarek Szarek i Hubert Dziak. Mocno wierzymy, że ORŁA stać na przywiezienie punktów z oddalonego o 120 kilometrów miasta, co pozwoli zachować marzenia o pozostaniu w piątej lidze na kolejny sezon. O wyniku będziemy informować na bieżąco.
Nasze młodzieżowe drużyny w sobotę, 16 kwietnia podejmą na stadionie w Bieździadce Huragan Zarzecze; juniorzy o 11:00, trampkarze o 13:00.