Podsumowanie okresu zimowego.

• autor: _redaktor_, 2016-03-21 06:15

„Jak nie przepracować zimy na przykładzie ORŁA Bieździedza”. – to temat, po który w kolejkach powinni ustawiać się trenerzy, wykładowcy i instruktorzy, mający cokolwiek do powiedzenia na temat okresu treningowego. Materiału w naszym zespole nie brakuje, a gdybyśmy mieli zebrać w całość kilka ostatnich lat to wyszłaby całkiem pokaźna książka. Okres przygotowawczy w wykonaniu seniorów ORŁA był beznadziejny i nie ma w tym krzty przesady. Obawy przed rundą wiosenną są bardzo duże i co gorsze, uzasadnione jak nigdy wcześniej. Podsumowanie okresu zimowego w rozwinięciu.

Sytuacja kadrowa seniorów jest dramatyczna i nie będziemy się czarować, bo takie są fakty. Z zespołem pożegnał się Konrad Kukowski, który odszedł do Sobniowa Jasło. Wiktor Cyran jest bliski przenosin do Czarnych Jasło, a w grę wchodzi półroczne wypożyczenie. Już wcześniej wypadł Marcin Cyrulik, który przechodzi rehabilitację po zerwaniu więzadeł krzyżowych i jeśli wróci to raczej w roli członka Zarządu, a nie czynnego zawodnika. Mateusz Wilisowski wyjechał za granicę, a Mirek Paluch zrezygnował z występów w związku z dostaniem się do szkoły policyjnej. Sławek Sienicki również pracuje za granicą i dopiero się okaże czy będzie do dyspozycji trenera Piotra Cieńka. Konrad Wilisowski przebywa w szkole policyjnej i raczej nie będziemy mogli liczyć na jego pomoc. Dominik Wojdyła nie podjął treningów, a oficjalnym powodem jest kontuzja kolana. Zawodnikom, którzy są w kadrze, a przy ich nazwisku po stronie liczby występów widnieje okrągłe zero nie należy poświęcać choćby jednego zdania. Jeśli nie chcą grać w piątej lidze to może zechcą w B klasie. Podobno im gorzej tym lepsze relacje, a bieda jednoczy. Zobaczymy.

Do ORŁA na zasadzie wypożyczenia przyszedł Dominik Świędrych, który występował w Liwoczu Brzyska i to jedyny transfer po stronie wzmocnień. Do kadry na dobre zostali włączeni juniorzy i to oni będą decydować o sile zespołu w rewanżach.
ORZEŁ rozegrał pięć sparingów, z których na pewno można wyciągnąć pozytywne wnioski. Może nie była to gra jak za czasów Kuby Szewczyka czy Tomka Dziobka, ale z pewnością nie ma się czego wstydzić. Z każdym kolejnym meczem było coraz lepiej i najważniejsze, że potrafiliśmy przeprowadzić po kilka naprawdę ładnych akcji podczas meczu, co wróży dobrze na przyszłość.

Komplet wyników:
ORZEŁ Bieździedza – Czarni Jasło 0:2
ORZEŁ Bieździedza – Wisłoka Błażkowa 2:2 (Świędrych, Osika)
Sobniów Jasło – ORZEŁ Bieździedza 2:1 (Karol Wilisowski)
ORZEŁ Bieździedza – Huragan Zarzecze 3:0 (Szarek, S.Sikora, Świędrych)
LKS Moderówka – ORZEŁ Bieździedza 0:3 (Ł.Czajka, Cieniek, Szarek)

Osobnym tematem jest postawa zawodników podczas treningów. Część osób jest usprawiedliwiona, bo wiadome, że pracują, studiują i nie są w stanie pojawiać się na zajęciach. Ale reszta? Byli tacy, którzy woleli zostać w domu, bo po prostu im się nie chciało. Trenujących systematycznie moglibyśmy policzyć na palcach jednej ręki i na pewno nie tak powinna funkcjonować piątoligowa drużyna. Zajęcia prowadzone przez Piotra Cieńka były pełną improwizacją i tak na dobrą sprawę nie był w stanie niczego przećwiczyć ani przygotować żadnego schematu. Odpowiedzialność i zaangażowanie będą tutaj powtarzane do znudzenia, bo na poziomie amatorskim odgrywają kluczową rolę. Jeśli trener może to dlaczego nie mogę ja? – to pytanie powinno sobie zadać wielu chłopaków, uważających się za panów piłkarzy. Niestety, nazwisko na koszulce to nie wszystko.

Szesnaście punktów na koncie i 12. miejsce w tabeli jasno wskazują o co będziemy walczyć w rundzie rewanżowej. Na pewno nie jest to komfortowa sytuacja i żeby myśleć o zachowaniu ligowego bytu należy zdobyć dwucyfrową liczbę punktów z dwójką z przodu. Czy się uda? Dopóki piłka w grze to wszystko jest możliwe i nie należy się poddawać. Pewnie przez wiele osób ORZEŁ jest skreślany, ale pozostaje też grono optymistów i ludzi wierzących w końcowy sukces.