Klęska w Łężynach.

2:1 Głowacki 36
3:1 Smoleń 42
4:1 Maciejczyk 69

ORZEŁ: Kmiecik - D.Hendzel (85, Karol Wilisowski), Maczuga, Cieniek (85, Osika), M.Wilisowski - Sienicki, Kukowski, T.Sikora (46, Ł.Czajka), Szarek - Dziak, Wojdyła.

W przedostatnim meczu rundy jesiennej rozgrywek piątej ligi seniorów ORZEŁ Bieździedza przegrał na wyjeździe z Gaudium Łężyny 1:4. Dno, żenada, kompromitacja- to słowa, które najdelikatniej oddają obraz tego pseudowidowiska. Można mówić, że fatalne boisko, które kosiarkę i walec widziało kilka lat temu, porywisty wiatr oraz słaby sędzia, mylący się w obie strony, były głównymi reżyserami gry obu drużyn, ale nic nie usprawiedliwia zawodników, którzy nie potrafią wymienić ze sobą dwóch celnych podań. Jest to przerażające i aż nie chce się oglądać takich meczów, bo zwyczajnie nie ma czego. O taktyce rywali, a raczej jej braku wiedzieliśmy od dawna- długie podania w kierunku Pawła Smolenia i Michała Stachaczyńskiego, granie z jednym typowym stoperem i strzelanie z każdej pozycji to cechy charakterystyczne Gaudium. Co z tego, skoro nijak nie potrafiliśmy się temu przeciwstawić. Już w pierwszych dziesięciu minutach gospodarze mogli prowadzić dwoma golami, ale kapitalnymi interwencjami popisał się Roland Kmiecik. ORZEŁ mógł skarcić łężynian, ale po znakomitej kontrze Hubert Dziak nie trafił do pustej siatki po wyłożeniu piłki przez Dominika Wojdyłę. "Co się odwlecze to nie uciecze" jak mówi stare porzekadło i w 18. minucie nasz kapitan daje nam prowadzenie po długim zagraniu od Konrada Maczugi i strzale głową tuż przy słupku. Napór gospodarzy nie ustawał i wkrótce Dawid Hendzel dopuścił się faulu tuż przed linią szesnastu metrów, a sędzia zmuszony był podyktować rzut wolny. Po technicznym uderzeniu Michała Stachaczyńskiego futbolówka odbiła się jeszcze od stojącego w murze Piotra Cieńka i wpadła do siatki obok bezradnego Rolanda Kmiecika. W 36. minucie arbiter dopatrzył się przewinienia Konrada Maczugi na około 25 metrze i po raz kolejny "dał" stały fragment Gaudium. Po precyzyjnym uderzeniu i koźle tuż przed naszym bramkarzem było 2:1. Kilka chwil później mocny wrzut z autu miejscowych; piłka przechodzi w polu bramkowym wszystkich zawodników, a Paweł Smoleń z najbliższej odległości wpycha piłkę do siatki. Jeszcze przed przerwą Michał Stachaczyński otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i gospodarze byli zmuszeni grać w "dziesiątkę". Wtedy wydawało się, że ORZEŁ zaatakuje i szybko strzeli kontaktowego gola, ale jak pokazała druga połowa były to marzenia ściętej głowy. Gra naszego zespołu była niemrawa, a miejscowi "grali swoje" i raz po raz stwarzali zagrożenie pod naszą bramką. W 62. minucie Sławek Sienicki zdecydował się na indywidualną akcję i huknął sprzed szesnastu metrów, a bramkarz odbił piłkę do której dopadł Dominik Wojdyła i skierował do siatki, ale sędzia boczny dopatrzył się spalonego i gol nie został uznany. Chwilę później ORZEŁ stracił czwartą bramkę po bliźniaczo podobnej sytuacji z pierwszej połowy; znów rzut wolny tuż przed "szesnastką' i uderzenie tym razem Jarosława Maciejczyka, strącenie Piotra Cieńka w murze i bezradność Rolanda Kmiecika. W końcówce nasza drużyna mogła zmniejszyć rozmiary porażki, ale uderzenie Dominika Wojdyły z rzutu wolnego było niecelne. Przed ORŁEM teraz najważniejszy mecz rundy jesiennej; w środę z LKS Zarszyn. Żeby nie zimować w strefie spadkowej trzeba bezwzględnie wygrać! Trening w poniedziałek na orliku o godzinie 18.

autor: ~kks 2015-11-08 16:45:56

avatar trzeba jasno powiedziec gaudium zasluzenie wygralo, orzel ani lrzez chwile nie dyktowal warunkow gry nawet grajac w przewadze po czerwonej kartce dla Michała. Powodzenia w dalszych grach

autor: ~kibol 2015-11-08 19:17:15

avatar nie dyktował bo Orzeł to techniczna drużyna a nie charpagany walace lufe do przodu. to zaprzeczenie pilki. boisko lepsze widzialem na c klasie. nawet kretowki nierozwalone i trwawa po kolana. czas sie zatrzymal?

autor: ~obserwator 2015-11-08 21:05:07

avatar wcale druzyna Gaudium nie walila pily do przodu to po pierwsze:), po drugie murawa faktycznie tragiczna, widocznie brak zabiegow ze strony dzialaczy.

autor: ~Łysy z Brazzers 2015-11-10 15:41:03

avatar stadion kiepski ale jak widzę komentarz, że Bieżdziedza to techniczna drużyna to śmieję się do monitora. Nie wiem gdzie Ty na meczu byłeś ale Gaudium grało ładną piłkę czego nie można powiedzieć o Bieżdziedzy. Dawno nie widziałem tak słabego Orła. Powodzenia dla obu drużyn

autor: ~jestem z jasla 2015-11-10 21:09:11

avatar ladna pilka to wg ciebie walenie dlugiej pilki do przodu? cztery fuksy przy bramkach i tyle. a jak powinna wygladac murawa to przejezdzie sie jutro do biedźiadki. wzor płyta!

autor: ~dimo 2015-11-11 16:30:35

avatar w Faliszówce lepsza:)