• autor: _redaktor_, 2015-06-28 18:22

ORZEŁ Bieździedza - LKS Pisarowce 3:3
wszystkie bramki dla naszego zespołu strzelił Dominik Wojdyła

ORZEŁ: 57.Kmiecik - 9.Cyrulik, 5.Maczuga, 4.D.Hendzel, 11.M.Wilisowski - 19.Ł.Czajka (62, 10.Biernacki), 16.Kukowski, 25.K.Wilisowski, 27.Szarek - 77.Wojdyła - 21.Dziak (74, 13.Lechwar)

W ostatnim meczu sezonu 2014/2015 ORZEŁ Bieździedza zremisował na własnym stadionie z LKS Pisarowce 3:3. Spotkanie było bardzo otwartym i ciekawym widowiskiem z dużą ilością sytuacji strzeleckich. Nasi zawodnicy nie przestraszyli się przedstawiciela czwartej ligi i pokazali się z bardzo dobrej strony. Już w 4. minucie Daniel Niemczyk dał popis swoich umiejętności i po znakomitym przyjęciu piłki piętą wyszedł sam na sam przed Rolanda Kmiecika, któremu nie dał szans. Kilka chwil później doszło do sporych kontrowersji, kiedy to Hubert Dziak powalczył ze stoperem Pisarowiec i do odbitej piłki dopadł Dominik Wojdyła wyrównując stan meczu, ale arbiter dopatrzył się spalonego i gol nie został uznany. Wkrótce było 0:2 po stałym fragmencie gry i strzale głową Piotra Łuczki. ORZEŁ nie spuścił głów tylko zaatakował, czego efektem było kontaktowe trafienie Dominika Wojdyły. Nasz kapitan otrzymał piękne podanie z głębi pola od Konrada Kukowskiego i w sytuacji jeden na jednego nie dał szans bramkarzowi gości. Jeszcze przed przerwą nasz najlepszy strzelec po wymianie piłki w środku pola z Jarkiem Szarkiem huknął z około 25 metrów, a piłka wpadła do siatki przy prawym słupku. Po przerwie przyjezdni jakby spuścili z tonu i to nasz zespół był bliższy wyjścia na prowadzenie, ale nie potrafił wykorzystać sytuacji trzech na jednego, a Hubert Dziak po minięciu bramkarza zamiast strzelać zdecydował się na podanie i nic z tego nie wyszło. W 68. minucie ORZEŁ nadział się na kontratak po którym Piotr Wrotniak z najbliższej odległości zdobył trzecią bramkę dla mistrza klasy okręgowej. Nasz zespół postawił wszystko na jedną kartę i po chwili wyrównał za sprawą nie kogo innego, jak Dominika Wojdyły, który po świetnym prostopadłym zagraniu Jarka Szarka znalazł się oko w oko z Dawidem Czarneckim, a że takich sytuacji po prostu nie marnuje to zrobiło się 3:3. W 82. minucie jeden z zawodników gości otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę, przez co LKS Pisarowce był zmuszony grać w dziesiątkę. Ten jednak cofnął się i utrzymał do końca remis. Był to ostatni mecz ORŁA w tym sezonie, który ostatecznie zajął dziesiąte miejsce w tabeli. Dziękujemy wszystkim zawodnikom i trenerowi za trud włożony w utrzymanie piątej ligi w Bieździedzy!