Zdobyć kolejne punkty.

• autor: _redaktor_, 2015-04-21 08:28

W sobotę, 25 kwietnia seniorzy naszego zespołu rozegrają kolejny mecz rundy wiosennej:
ORZEŁ Bieździedza – Partyzant Targowiska 17:00

Łatwe mecze w piątej lidze? W rundzie rewanżowej? To teza wyssana z palca i nijak mająca się do rzeczywistości. Jeśli ktoś twierdził, że po znakomitej pierwszej części sezonu ORZEŁ „spacerkiem” będzie wygrywał kolejne spotkania to był w dużym błędzie i powinien się mocno puknąć w czoło. Wiosna zawsze rządzi się swoimi prawami i nie ma żadnego znaczenia jakie miejsce w tabeli zajmuje dana drużyna, bo każdy tak samo walczy o jak najlepszy wynik. Partyzant w dole tabeli? Pewne zwycięstwo naszego zespołu stanie się faktem? Takie myślenie byłoby szaleństwem. Nasz najbliższy rywal paradoksalnie... posiada jedną z najlepszych kadr spośród wszystkich drużyn. Liczna grupa, mieszanka doświadczenia w postaci chociażby byłego bramkarza m.in. Karpat Krosno, Nafty Jedlicze i LKS Pisarowce, Tomasza Kowalika, obrońcy Marcina Ginalskiego czy Łukasza Wilka oraz młodych i mających wiele do udowodnienia Szymona Pietrusia i Roberta Kozubala póki co mocno zawodzi. Tylko siedemnaście punktów na koncie i trzynaste miejsce w tabeli sprawiają, że w szeregach jeszcze niedawnego przecież trzecioligowca zaczyna się palić czerwone światło z obawami o utrzymanie w piątej lidze. Czy jest to jednak realne? Jak mówią „partyzanci” ta ekipa musi „zaskoczyć” i w końcu zdobywać punkty, ale nie mielibyśmy nic przeciwko, żeby zaczęli, ale... po spotkaniu z ORŁEM. Niepokoi jednak fakt, że w ostatniej kolejce nasi najbliżsi rywale odnieśli przekonujące zwycięstwo aż 5:0 z Szarotką Uherce. W bieżących rozgrywkach władze klubu zdecydowały się już na trzeciego trenera. Po Wojciechu Hejnarze i Jacku Jasłowskim opiekunem Partyzanta został Dariusz Soliński, który swoje obowiązki łączy z prowadzenie juniorów młodszych Karpat Krosno. Te zmiany pokazują, że ciśnienie na wyniki jest spore i faktycznie można się spodziewać ich poprawy. Pojedynki naszego zespołu z Targowiskami nie należą do ulubionych. Ba, za każdym razem kończyły się wysokimi porażkami. Wniosek jaki można wyciągnąć patrząc na historię jest jeden: każda seria kiedyś się kończy i może nadszedł odpowiedni moment na przełamanie tej niechlubnej passy? Partyzant to... najgorsza drużyna pod względem spotkań na obcym terenie; w ośmiu kolejkach tylko z Faliszówki i Jedlicza zdołał przywieźć po jednym punkcie i aż sześciokrotnie przegrał! Bilans bramkowy 5:20 jasno wskazuje, że podopieczni Dariusza Solińskiego zupełnie nie radzą sobie na wyjeździe, dlatego należy ten fakt wykorzystać! Serdecznie zapraszamy kibiców na ten pojedynek, który odbędzie się, przypominamy w sobotę na stadionie w Bieździadce.
Nasze młodzieżowe drużyny udadzą się do Kobylan, na mecze z miejscową Victorią. Zbiórka na stadionie i wyjazd o godzinie 9:00.

autor: _redaktor_ 2015-04-23 12:26:39

Profil _redaktor_ w Futbolowo Konrad Maczuga, który w ostatnim spotkaniu z Kotwicą Korczyna obejrzał czerwoną kartkę został zawieszony na 1 mecz.