Oby tak w lidze.

• autor: _redaktor_, 2015-03-22 14:00

Wisłok Sieniawa - ORZEŁ Bieździedza 2:5
bramki dla naszego zespołu: Sienicki dwie, Szarek dwie oraz Kukowski

ORZEŁ: Cyran- Lechwar (74, M.Kaleta), Maczuga, D.Hendzel, M.Wilisowski- Caputa (70, A.Czajka), Kukowski, Cieniek, Szarek- Ł.Czajka (46, Kolbusz)- Sienicki (74, Karol Wilisowski).

W rozegranym na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Krośnie meczu sparingowym ORZEŁ Bieździedza pokonał Wisłok Sieniawa 5:2. Spotkanie lepiej rozpoczęli rywale, którzy objęli prowadzenie po strzale z rzutu wolnego sprzed szesnastu metrów i nie najlepszej interwencji Wiktora Cyrana. Z biegiem czasu nasz zespół zaczął dochodzić do głosu, czego efektem był gol Sławka Sienickiego, który wykorzystał błąd obrońcy Wisłoka i w sytuacji "sam na sam" nie dał szans bramkarzowi. Jeszcze przed przerwą ORZEŁ zdobył drugą bramkę po mocnym uderzeniu z rzutu wolnego Jarka Szarka. W drugiej odsłonie nasz skrzydłowy podwyższył na 3:1 po indywidualnej akcji i strzale w "długi róg", po którym futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Od tego czasu nasi zawodnicy nastawili się na grę z kontrataku, a sieniawianie próbowali atakiem pozycyjnym zagrozić bramce naszego golkipera. Wkrótce dopięli swego, strzelając kontaktowego gola po skutecznym wykończeniu sytuacji "sam na sam". Chwilę później Konrad Kukowski przejął piłkę na trzydziestym metrze i przymierzył w samo okienko, podwyższając na 4:2. Wynik meczu ustalił Sławek Sienicki wykorzystując okazję "jeden na jeden" po prostopadłym podaniu Karola Wilisowskiego. Nasz napastnik minął bramkarza i wpakował futbolówkę "do pustaka". Był to ostatni mecz kontrolny ORŁA i jedyny zwycięski tej zimy. Oby stanowił pozytywny prognostyk przed rundą wiosenną, której początek już w przyszłą niedzielę. Nasz zespół zmierzy się wówczas na własnym stadionie z Bieszczadami Ustrzyki Dolne o godzinie 16:30, na który już teraz serdecznie zapraszamy!

Grali również nasi ligowi rywale:
LKS Pisarowce-Ekoball Sanok juniorzy 4:0
Iwonka Iwonicz-LKS Lubatówka 2:4