Podsumowanie jesieni.

• autor: _redaktor_, 2014-11-11 16:28

26 zdobytych punktów i czwarte miejsce w tabeli piątej ligi, 16 punktów i drugie miejsce w tabeli A klasy oraz 7 punktów i szóste miejsce na tym samym poziomie rozgrywek. To dorobek trzech grup piłkarskich klubu ORZEŁ Bieździedza, którego nikt nie ma prawa się wstydzić. Ba, to powód do wielkiego zadowolenia i oceny rundy jesiennej w sposób wyłącznie pozytywny. Podsumowanie w rozwinięciu.

Kiedy w czerwcu tego roku kończyliśmy sezon 2013/2014 były powody do dumy, bo przecież ORZEŁ po raz pierwszy w historii utrzymał się w piątej lidze, zajmując dziesiąte miejsce w tabeli. Przy tej radości i osiągnięciu czegoś wielkiego trzeba było od razu myśleć o kolejnych rozgrywkach, które przecież miały się rozpocząć za kilka tygodni. A nie było to takie łatwe, gdyż z zamiarem rezygnacji z funkcji trenera nosił się Piotr Cieniek. W sumie długo zapierał się, że jest to decyzja ostateczna i nieodwołalna, ale wszystko wyjaśniło się dopiero podczas zakończenia jakże udanego sezonu, na którym niemal każdy z zawodników zadeklarował chęć pozostania w klubie. Wkrótce otrzymaliśmy wiadomość, że człowiek, który jest żywą legendą ORŁA zostaje z zespołem i będzie prowadził seniorów przez kolejny rok. Kamień spadł wszystkim z serca, a jakie są tego efekty dziś wszyscy widzimy...

ORZEŁ w piętnastu meczach rundy jesiennej zgromadził na swoim koncie dwadzieścia sześć punktów, co pozwoliło na zajęcie, znakomitego, czwartego miejsca w tabeli. Ten rezultat należy odebrać wyłącznie w kategorii sukcesu i czegoś, czego nigdy wcześniej nie doświadczyliśmy na tym poziomie rozgrywek. Nasz zespół wygrał siedem spotkań, pięć zremisował i trzy przegrał, strzelając 26 bramek, tracąc 21. Najlepszym strzelcem drużyny jest Kuba Szewczyk, który trzynaście razy pokonywał bramkarzy drużyn przeciwnych, a jego dorobek jest drugim wynikiem w całej lidze. Pięć trafień zanotował Dominik Wojdyła, a po trzy Mateusz Biernacki i Jarek Szarek. Najwięcej asyst mieli Dominik Wojdyła i Mateusz Wilisowski- po cztery, a Konrad Maczuga był tym, który spędził najwięcej czasu na boisku- 1350 minut- w każdym meczu w pełnym wymiarze. Rekordzistą pod względem otrzymanych żółtych kartek jest Marcin Cyrulik, który został cztery razy ukarany, a jedno napomnienie mniej mają Kuba Szewczyk i Dawid Hendzel.

Strzelcy wszystkich bramek oraz asystenci w rundzie jesiennej:
Kuba Szewczyk: 13 bramek i 1 asysta
Dominik Wojdyła: 5 bramek i 4 asysty
Mateusz Biernacki: 3 bramki i 2 asysty
Jarek Szarek: 3 bramki i 2 asysty
Sławek Sienicki: 1 bramka i 2 asysty
Tomek Dziobek: 1 bramka
Mateusz Wilisowski: 4 asysty
Konrad Kukowski: 1 asysta
Arek Czajka: 1 asysta

Do tych statystyk chyba nie musimy wiele dokładać. Miniona runda była jedną z najlepszych w ostatnich latach i to na poziomie, na którym nie jest tak łatwo zaistnieć. Duża w tym zasługa trenera Piotra Cieńka i jesteśmy przekonani, że bez niego nie byłoby takiego osiągnięcia. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że w zespole zostali wszyscy zawodnicy, którzy stanowili o sile już dłuższy czas. Pokazali zgranie, doświadczenie i wypracowane schematy, co niewątpliwie było mocną stroną ORŁA. Nasz zespół miał lepsze i gorsze momenty, ale trzeba przyznać, że przez całą rundę nie schodził poniżej pewnego poziomu. Zdarzyły się spotkania, w których było nieco szczęścia (Nafta Jedlicze, Kotwica Korczyna), ale też takie w których ORZEŁ wyraźnie dominował, odprawiając rywala z niczym (Haczovia Haczów, Bukowianką Bukowsko). Paradoksalnie w tych meczach, które nasi zawodnicy przegrali wcale nie byli gorsi, ale takie wyniki jak 2:5 z Partyzantem Targowiska czy 0:5 z Przełęczą Dukla nie mają żadnego usprawiedliwienia i pozostają faktami, z którymi się nie dyskutuje.

Ważnym i zdecydowanie odrębnym tematem są młodzieżowe drużyny naszego klubu i postawa w pierwszej części sezonu. Juniorzy prowadzeni przez trenera Artura Gałuszkę w siedmiu rozegranych spotkaniach zdobyli 16 punktów i zajmują drugą pozycję w tabeli, ustępując Gaudium Łężyny jedynie gorszym bilansem bramek w bezpośrednim spotkaniu. Nasi młodzi gracze strzelili 28 bramek, co było drugim najlepszym wynikiem spośród wszystkich drużyn. Warto zaznaczyć, że w stosunku do poprzedniego sezonu, w którym ORZEŁ również brylował w ofensywie brakuje dwóch najskuteczniejszych graczy- Damiana Strugały, który przeszedł do seniorów oraz Łukasza Bronowicza. Ich godnymi następcami można nazwać Huberta Dziaka, zdobywcy 13 bramek, który powoli zostaje wprowadzany do seniorów oraz Kamila Cyrulika, wciąż jeszcze trampkarza z 6 golami na koncie. Nieco gorzej wiodło się trampkarzom, którzy zgromadzili na swoim koncie 7 punktów i zajmują szóste miejsce w tabeli. Ma to związek z odmłodzeniem drużyny, w której znaczna ilość to rocznikowo wciąż jeszcze młodzicy, dla których z pewnością przyjdzie czas.

Dziękujemy wszystkim za kolejny udany okres, za dobre wyniki, zaangażowanie, determinację, walkę, postawę na boisku i budowanie historii!

autor: ~anonim 2014-11-11 17:04:10

avatar Czy beda kalendarze ??

autor: _redaktor_ 2014-11-11 17:12:34

Profil _redaktor_ w Futbolowo kalendarze ORŁA na rok 2015 będą dostępne w niedługim czasie.