Celem zwycięstwo.

• autor: _redaktor_, 2014-09-17 07:32

W niedzielę, 21 września seniorzy naszego zespołu rozegrają kolejny mecz rundy jesiennej:
ORZEŁ Bieździedza - Haczovia Haczów godz. 16:30

Za nami już siedem kolejek rozgrywek piątej ligi, a więc prawie półmetek pierwszej części sezonu. ORZEŁ zgromadził na swoim koncie dziewięć punktów i zajmuje siódme miejsce w tabeli. O ile do lokaty nie można się przyczepić, choć akurat nie ma ona w tej chwili większego znaczenia, to już dotychczasowa zdobycz punktowa nikogo na kolana powalić nie może. Z jednej strony każdy punkcik może okazać się na wagę złota, ale z drugiej... czasem lepiej jeden mecz wygrać niż dwa zremisować. Zdajemy sobie sprawę, że jeśli nie można sięgnąć po komplet punktów to przynajmniej trzeba wywalczyć jeden, tym bardziej na obcym terenie i w tej kategorii należy rozpatrywać ostatni pojedynek z Grabowianką Grabówka. Nasz zespół jest w chwili obecnej tym, obok LKS Skołyszyn, który zanotował najwięcej remisów, bo aż trzy, co we wcześniejszych latach miało miejsce... przez cały sezon. Tak dla porównania ORZEŁ w ubiegłym roku zakończył ligę z czterema remisami, a przed dwoma laty z trzema. Nie jest to jednak aż takie ważne, choć stanowi pewną ciekawostkę, ale fakty są takie, że przed nami teraz bardzo ważne i trudne spotkania. Jeśli ktoś twierdzi, że pojedynki z Haczovią Haczów, Startem Rymanów, LKS Skołyszyn, czy Orłem Faliszówka będą tymi, w których nasi zawodnicy z łatwością sięgną po zwycięstwa to się grubo myli. Każda z tych drużyn znajduje się w dolnej części tabeli i o punkty będzie walczyła bardzo ostro, by piąć się coraz wyżej w stawce. Nasz najbliższy rywal zgromadził na swoim koncie siedem punktów, na co złożyło się dwa zwycięstwa i jeden remis, przy aż czterem porażkach. Podopieczni Bronisława Niżnika są beniaminkiem piątej ligi, a ich kadra w zasadzie niczym nie różni się od tej sprzed roku. W zespole znajdują się m.in. Dariusz Szopiak, Tomasz Pakiet czy bramkostrzelny Kamil Prach, który w tym sezonie już pięciokrotnie trafił do siatki rywali. Co ciekawe, Haczovia wszystkie punkty zdobyła na wyjeździe, co stanowi pewne ostrzeżenie i pokazuje jej silną stronę, na co należy zwrócić szczególną uwagę. Haczowianie stracili w tej rundzie szesnaście bramek, co jest najgorszym bilansem defensywnym spośród wszystkich drużyn. Wierzymy, że nasi zawodnicy staną na wysokości zadania i zagrają wreszcie tak, żeby zdobyć trzy punkty, bo tylko one powinny być celem w tym starciu. Serdecznie zapraszamy kibiców na ten pojedynek! Nasze młodzieżowe drużyny podejmą na wyjeździe Jasiołkę Szebnie- juniorzy o 11, trampkarze o 13. Ich wyjazd o 9:30.