Postawić się liderowi.

• autor: _redaktor_, 2014-05-06 12:56

W niedzielę, 11 maja seniorzy naszego zespołu rozegrają kolejny mecz rundy wiosennej:
ORZEŁ Bieździedza - Przełom Besko godz. 16:30

Po nieco dłuższym odpoczynku i "darmowych" trzech punktach za mecz z wycofanym Leśnikiem Baligród, nasz zespół wchodzi w decydującą fazę drugiej części sezonu. Przed ORŁEM jeszcze osiem kolejek, w których do zdobycia pozostaje 24 punkty. Nie wiemy ile potrzeba do zajęcia bezpiecznego miejsca, gwarantującego utrzymanie, bo wciąż nie wiadomo ile drużyn spadnie z wyższych lig, ale może zdarzyć się nawet tak, że dwunasta lokata będzie oznaczała degradację. Po intensywnym pierwszym majowym weekendzie tabela rozgrywek wyraźnie uległa podziałowi; tak jak trzy czołowe drużyny wyraźnie odskoczyły od stawki, a pięć ostatnich ekip traci już dystans to rywalizacja pomiędzy czwartym, a jedenastym miejscem "zamyka się" w trzech punktach. Przełom Besko to rewelacja tegorocznych rozgrywek i obecny lider, a jego bilans szesnastu zwycięstw i czterech remisów, przy tylko dwóch(!) porażkach wygląda naprawdę imponująco. Jeśli dodamy do tego najmniej straconych bramek- siedemnaście, to możemy jedynie spojrzeć z uznaniem. Podopieczni Pawła Jaślara znakomicie spisują się zarówno u siebie, jak i na wyjazdach, a jeśli weźmiemy pod uwagę wyniki uzyskane wyłącznie wiosną to dopiero ostatni pojedynek przyniósł stratę punktów beszczan- po remisie ze Startem Rymanów 1:1. ORZEŁ w tym zestawieniu wygląda nadzwyczaj dobrze, bo trzynaście zdobytych "oczek" dają... trzecią(!) lokatę. Zawodnicy Przełomu prezentują bardzo twardy i agresywny styl gry, a ich wejścia często są na pograniczu faulu, dlatego nasz zespół musi przygotować się na wielką bitwę. Do tej pory podopieczni Piotra Cieńka potrafili podjąć walkę z Przełomem i radzili sobie bardzo dobrze, ale... punktów nie zdobywali. W rundzie jesiennej ORZEŁ przegrał 0:2, dlatego liczymy na rewanż i urwanie punktów liderowi, które byłyby wielką niespodzianką, ale też przedłużeniem świetnej serii spotkań bez porażki. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie! Nasze młodzieżowe drużyny podejmą na wyjeździe Gaudium Łężyny, a ich mecze zostaną rozegrane o wyjątkowo wczesnej porze; juniorzy o 9:00, trampkarze o 11:00. Wyjazd o 7:30.

autor: ~kibic 2014-05-11 08:50:41

avatar Panowie jeśli nie teraz to kiedy ? przecież dyspozycji jest najmocniejsze zestawienie , wygrana zdecydowana i pewny byt w okręgówce , trzymam kciuki i 3 pkt w Bieżdziedzy....powodzenia