• autor: _redaktor_, 2014-04-19 13:56

ORZEŁ Bieździedza-Iskra Przysietnica 3:0
bramki dla naszego zespołu: Wojdyła dwie oraz Szewczyk

ORZEŁ: Cyran- Buczyński, Maczuga, K.Wilisowski, M.Wilisowski- Biernacki(84, D.Hendzel), Kukowski, Cieniek, Wojdyła, Szarek(65, Sienicki)- Szewczyk(82, Caputa)

W kolejnym meczu rundy wiosennej piątej ligi seniorów ORZEŁ Bieździedza pokonał na własnym stadionie Iskrę Przysietnica 3:0. Wynik w zupełności oddaje to, co działo się na boisku i w żadnym stopniu nie jest mylący. Nasz zespół od samego początku spotkania posiadał przewagę, długo utrzymywał się przy piłce i konstruował akcje, czego efektem było szybkie prowadzenie; Jarek Szarek dograł ze skrzydła do wbiegającego Dominika Wojdyły, a ten uderzeniem z pierwszej piłki pokonał bramkarza  przyjezdnych. Chwilę później było już 2:0 po przytomnym wrzucie piłki z autu Jarka Szarka do świetnie zastawiającego się Kuby Szewczyka, który strzałem z półobrotu umieścił piłkę w siatce przy bliższym słupku. Pod koniec pierwszej połowy Mateusz Biernacki był bliski podwyższenia rezultatu, ale kapitalną interwencją popisał się golkiper Iskry. W drugiej odsłonie rywale sprawiali wrażenie mocno pobudzonych, agresywnych i dynamicznych, co zapewne było efektem ostrej reprymendy w przerwie meczu od trenera Tomasza Wacka. Nasz zespół mądrze się bronił, wyprowadzając kontrataki, a po jednym z nich Kuba Szewczyk nie wykorzystał świetnego podania od Dominika Wojdyły, strzelając obok słupka. Iskra miała swoje okazje, ale bez zarzutu spisywał się Wiktor Cyran, dwukrotnie broniąc kąśliwe uderzenia z pola karnego. Kwadrans przed końcem Kuba Szewczyk został sfaulowany w szesnastce rywala, a sędzia bez wahania podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Dominik Wojdyła i pewnym uderzeniem przy słupku ustalił wynik meczu. ORZEŁ od 63 minuty grał w osłabieniu po czerwonej kartce Mateusza Wilisowskiego, która była konsekwencją dwóch żółtych napomnień. Gratulujemy naszej drużynie zdobycia kolejnych trzech punktów!