Świąteczne granie.

• autor: _redaktor_, 2014-04-15 13:21

W najbliższą sobotę, 19 kwietnia seniorzy naszego zespołu rozegrają kolejny mecz rundy wiosennej:
ORZEŁ Bieździedza-Iskra Przysietnica godz. 12:00

Po wyjazdowym i niejako musowym zwycięstwie z Górnikiem Strachocina, naszych zawodników czeka kolejne granie o ligowe punkty. Tym razem w Wielką Sobotę zmierzą się na własnym stadionie z rywalem, który stanowi dla całej piątej ligi pewną zagadkę. Iskra Przysietnica jest na tyle nieobliczalnym zespołem, że potrafi ograć lidera z Targowisk, ale też przegrać z Płomieniem Zmiennica czy zremisować z Sanovią Lesko i Startem Rymanów, które walczą o utrzymanie, dlatego tak trudno stwierdzić czego się po niej spodziewać. Na pewno jest to młody zespół z doświadczonym i ogranym na poziomie Ekstraklasy trenerem, Tomaszem Wackiem, który mozolnie buduje ciekawą jedenastkę opartą na lokalnych graczach. Nasz najbliższy rywal zajmuje siódme miejsce w tabeli z dorobkiem dwudziestu ośmiu punktów i nie jest włączony ani w walkę o awans, ani tym bardziej o utrzymanie. Wydaje się, że jest to solidna drużyna środka tabeli z apetytem na namieszanie w czołówce. W bieżących rozgrywkach lepiej spisuje się na własnym terenie, z kolei na wyjeździe przegrała czterokrotnie i posiada ujemny bilans bramkowy, w czym na pewno należy upatrywać swojej szansy. W tegorocznych meczach Iskra wygrała z Wisłoką Nowy Żmigród oraz uległa Przełomowi Besko, dopisując trzy punkty za walkower z wycofanym Leśnikiem Baligród. Warto zwrócić uwagę na liczbę straconych bramek we wszystkich meczach, który jest trzecim najlepszym wynikiem z wszystkich drużyn w tym sezonie. W rundzie jesiennej nasz zespół przegrał w Przysietnicy 0:1, dlatego liczymy na udany rewanż i przede wszystkim dobrą grę przez pełne 90 minut, wierząc, że Wielka Sobota nazwą nie będzie przypominała wyłącznie Świąt Wielkanocnych, ale również dobrą postawę ORŁA. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie!