Odrabiamy zaległości.

• autor: _redaktor_, 2013-05-20 07:59

Przed seniorami naszego zespołu okres intensywnego grania. W najbliższą środę, 22 maja znów udadzą się na wyjazd:
Wisłoka Nowy Żmigród-ORZEŁ Bieździedza godz. 17:00
zbiórka i wyjazd o 15:15

O spotkaniu z tym rywalem już dawno powinniśmy zapomnieć, gdyby nie opóźnienie startu i odwołanie pierwszych kolejek rundy rewanżowej ze względu na przedłużającą się zimę, a tak, dopiero o nim myślimy. Nie jest żadną tajemnicą, że Wisłoka Nowy Żmigród to jeden z najpoważniejszych, jeśli nie najpoważniejszy, kandydat do awansu do piątej ligi. Cel, jaki został wyznaczony dla zawodników naszego najbliższego rywala, od samego początku był jasny i konkretny, a nikt nie zamierzał się z tym kryć. Nie wiemy czy i jaki miało to wpływ na zespół, bo jednych określenie planów dodatkowo mobilizuje, a innych paraliżuje, ale patrząc na sytuację w tabeli to raczej nie ma co narzekać. Oczywiście, zawsze mogło być lepiej, ale trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 41 punktów pozwalają na realne myślenie o tym, że się uda. Nie chcemy mówić o czymś w rodzaju "meczu o sześć punktów" czy rozstrzygającego awans, bo w naszym przypadku jest to coś ponad stan, coś czego nikt wcześniej nie zakładał. Ale od razu musimy zaznaczyć i zaprzeczyć krążącym dookoła teoriom, że o jakimkolwiek odpuszczaniu nie ma mowy, ale może zdarzyć się tak, że porażka po prostu przyjdzie, bo... kiedyś powinna. Wisłoka w przerwie zimowej dokonała kilku zmian w składzie; pozyskano m.in. Rolanda Kmiecika, młodego bramkarza rezerw Czarnych Jasło, Wojciecha Wierdaka, pomocnika Nafty Jedlicze oraz Przemysława Młynarczyka z Zamczyska Mrukowa. Analizując wszystkie zależności i przede wszystkim sytuację w tabeli to wydaje się, że żmigrodzianie muszą, a ORZEŁ może, dlatego w tym należy upatrywać szansy. W rundzie jesiennej nasz zespół zwyciężył 2:1 po trafieniach Dominika Wojdyły i Jarka Szarka. Nie mielibyśmy nic przeciwko powtórzeniu tego rezultatu, ale na pewno remis nie będzie zły. Trzeba jednak wziąć pod uwagę ostatnią dyspozycję Wisłoki, która kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa, a w poprzedniej kolejce rozbiła Dwór Kombornia 3:0. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo, którą na pewno przeprowadzimy.

autor: ~Ostoja 2013-05-20 16:51:18

avatar zostało już tylko 3 druzyny walczace o awans. żmigród awansuje na 99% ciekawe czy z Bieździedza czy Lubla

autor: ~kibic niezalezny 2013-05-20 19:20:22

autor: ~wisloka 2013-05-20 19:43:42