Pokazać siłę własnego boiska.

• autor: _redaktor_, 2013-04-23 09:55

W najbliższą niedzielę, 28 kwietnia seniorzy naszego zespołu rozegrają kolejny mecz rundy wiosennej:
ORZEŁ Bieździedza-Tempo Nienaszów godz. 16:30

Kiedy nie mogąc doczekać się wznowienia rozgrywek po przerwie zimowej wszyscy czuli wielki zawód połączony z bezradnością, aż wreszcie ruszyła karuzela, która kręci się w zawrotnym tempie. Przed nami już trzecie spotkanie rewanżowe i aż strach pomyśleć, jaki kocioł przyniesie nam maj, kiedy kolejki będą odbywały się co trzy dni. W tym czasie ORZEŁ będzie pozbawiony największego atutu, jakim niewątpliwie jest własne boisko, bo aż cztery razy uda się na wyjazd i trzeba otwarcie przyznać, że będzie to niezwykle trudny, ale też wiele mówiący test. Jako, że spotkanie z Tempem Nienaszów będzie ostatnim na stadionie w Bieździadce, aż do... 26 maja to trzeba zrobić wszystko, żeby jeszcze trochę "podgonić" i udowodnić snującym teorię o odpuszczaniu, że w klubie nikt nie ma takiego zamiaru, a zawodnicy w każdym meczu grają o pełną pulę. Nasz najbliższy rywal zajmuje ósme miejsce w tabeli z dorobkiem dwudziestu jeden punktów i wydaje się, że jest na najlepszej drodze, aby zapewnić sobie utrzymanie jeszcze przed ostatnią, decydującą kolejką. Tempo to zespół stosunkowo nieobliczalny, bo w bieżących rozgrywkach potrafił pokonać m.in. Gaudium Łężyny aż 7:1(!) czy GKS Wisłok Krościenko Wyżne, ale nie dał rady zamykającym tabelę Victorii Dobieszyn oraz Tęczy Zręcin. Podopieczni Grzegorza Munii, który jest również zawodnikiem Czarnych Jasło dobrze prezentują się na wyjazdach, gdzie tylko dwa razy przegrali, ale szczególną uwagę trzeba zwrócić na fakt, że stracili w nich najmniej bramek z wszystkich drużyn- tylko dziewięć. Sugeruje to, że formacja obronna jest ich mocną stroną, ale też nie można zapomnieć o sile ofensywnej, gdzie prym wiodą Tomasz Książkiewicz i Krzysztof Leśniak, którzy w ostatniej kolejce strzelili trzy bramki i w pojedynkę odprawili Orła Faliszówka. W rundzie jesiennej nasz zespół zwyciężył 2:1 po trafieniach Dominika Wojdyły i Jarka Szarka. Na pewno nie mielibyśmy nic przeciwko powtórzeniu tego rezultatu i wierzymy, że nasz zespół zrehabilituje się za ostatnią, nie do końca zasłużoną, porażkę z Sobniowem Jasło. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie!
W ten weekend swoje zmagania rozpoczną nasze młodzieżowe drużyny; zarówno juniorzy jak i trampkarze podejmą na wyjeździe Liwocz Brzyska. Wyjazd tych pierwszych o godzinie 11, drugich o 13.