• autor: _redaktor_, 2012-08-26 18:46

ORZEŁ Bieździedza-Sobniów Jasło 1:1
bramka dla naszego zespołu: Witalis

ORZEŁ: 89.Cyran- 15.Buczyński, 22.Zając, 5.K.Wilisowski, 2.Hendzel- 13.Lechwar(61, 87.Sienicki), 20.Cieniek, 8.Witalis, 11.M.Wilisowski(61, 91.Paluch)- 27.Szarek- 77.Wojdyła(84, 25.Biernacki)

W kolejnym meczu rundy jesiennej rozgrywek A klasy seniorów ORZEŁ Bieździedza zremisował na własnym stadionie z Sobniowem Jasło 1:1. Pierwsza połowa była całkowicie przespana przez naszych zawodników, którzy grali wolno, niedokładnie i bez animuszu, nie stwarzając sobie praktycznie żadnej okazji strzeleckiej. Rywale próbowali atakiem pozycyjnym coś zdziałać, ale też nie wyglądało to zbyt dobrze, a mimo tego zdołali wyjść na prowadzenie. Po rzucie wolnym i zamieszaniu w naszym polu karnym jeden z zawodników wepchnął futbolówkę do siatki z najbliższej odległości. W drugiej połowie ORZEŁ musiał odrabiać straty, wziął się do roboty i osiągnął znaczną przewagę nad przyjezdnymi, którzy bronili się całym zespołem na własnej połowie. Wyrównanie padło tuż po wejściu rekonwalescenta Sławka Sienickiego, który minął na lewym skrzydle dwóch rywali i podał na trzydziesty metr do Kamila Witalisa, a ten długo się nie namyślając mocno huknął i piłka po koźle wpadła tuż przy prawym słupku bramki strzeżonej przez Mateusza Kukowskiego. Od tego momentu nasza drużyna złapała wiatr w żagle i do ostatniej minuty napierała na Sobniów, który jednak mądrze i umiejętnie się bronił, z czego zresztą słynie. "Piłkę meczową" miał Piotr Cieniek, ale przestrzelił z szesnastu metrów i oba zespoły podzieliły się punktami. Cieszy powrót do składu Sławka Sienickiego, który długo leczył kontuzję i liczymy, że z meczu na mecz będzie coraz mocniejszym ogniwem ORŁA, ciągnąc grę do przodu. Niestety mamy też złą informację, bo było to ostatnie spotkanie Kamila Witalisa, który wyjeżdża za granicę i bez dwóch zdań odczujemy brak naszego dynamicznego środkowego pomocnika, a ciężko będzie go zastąpić. Wszystkim zawodnikom gratulujemy zdobycia jednego oczka!