• autor: _redaktor_, 2012-08-12 17:15

Dwór Kombornia-ORZEŁ Bieździedza 8:4
bramki dla naszego zespołu: Szarek dwie, Wojdyła i Witalis

ORZEŁ: 59.Jarecki-15.Buczyński, 6.Malikowski, 18.Zając, 3.Hendzel-13.Lechwar(73,17.Biernacki), 4.Bronowicz(32,5.K.Wilisowski), 8.Witalis, 11.M.Wilisowski(46,2.Cieniek)  -10.Szarek-7.Wojdyła(84,9.Matyjas)

W inauguracyjnym meczu rundy jesiennej rozgrywek A klasy ORZEŁ Bieździedza skompromitował się w Komborni, przegrywając z miejscowym Dworem aż 4:8(!). Już kiedyś pisaliśmy, że po takich spotkaniach najlepszym komentarzem byłby jego brak i niestety teraz sytuacja się powtarza, przez co naprawdę nie chcę się niczego pisać... Piłka nożna widziała już wiele przypadków, ORZEŁ wygrywał, remisował i też przegrywał, ale nie w takich rozmiarach i nie w takim stylu. Owszem, można stracić dwie, trzy, czy nawet cztery bramki, ale osiem?! Z całą pewnością można stwierdzić, że była to jedna z największych, jeśli nie największa, klęska w historii klubu. Pewnie niektórzy niczego sobie z tego nie robią i traktują tą porażkę w kategorii tych "normalnych", ale jednak komuś zależy na honorze i ma ambicje, żeby z nawet najtrudniejszych sytuacji wychodzić z twarzą. Sam mecz miał jednego aktora- Pawła Krauza, który robił co chciał, strzelił pięć bramek, a do tego co najmniej trzech "setek" nie wykorzystał. Gracze Dworu "wjeżdżali" w naszą obronę jak w masło, brakowało asekuracji, krycia i przede wszystkim szybkości. Rywale wszystkie gole zdobyli albo po wrzutkach i skutecznym strzale, albo po wykorzystaniu sytuacji "sam na sam". W kilku przypadkach źle zachował się debiutujący w seniorskim zespole Piotrek Jarecki, ale nie można go całkowicie winić, bo byłoby to niesprawiedliwe, a na pewno on sam rozgrywa ten mecz na nowo w swojej głowie. Trudno jednak oczekiwać od początkującego juniora cudów, wystawiając go na taką próbę i strzelanie, którego pewnie we wszystkich meczach młodzieżowych rundy jesiennej nie doświadczy. Całe zawody były bardzo dziwne; najpierw Kombornia zdobyła trzy bramki z rzędu, by w pięć minut... tyle samo stracić. Tuż przed przerwą duet naszych napastników Jarek Szarek-Dominik Wojdyła pokazał jaką siłą dysponuje i jak należy grać w piłkę "z klepki" na jeden kontakt. Ten pierwszy zaliczył dwa trafienia, a drugi jedno, przez co ORZEŁ wrócił do gry. Druga połowa zaczęła się dobrze dla naszych graczy; utrzymywali się przy piłce i stwarzali zagrożenie, jednak dwoma świetnymi interwencjami popisał się bramkarz Dworu. Wkrótce miejscowi zdobyli czwartego gola po problematycznej sytuacji kiedy wydawało się, że sędzia odgwiżdże spalonego. Od tego czasu zaczęła się prawdziwa egzekucja ORŁA, którego jedynie było stać na gola Kamila Witalisa. W sumie nasz zespół zagrał dobrze przez 10, 15 minut, jakby zapominając, że zawody trwają 90. Dwór wygrał zasłużenie i nie ma co do tego żadnych wątpliwości, a nasz zespół musi wyciągnąć wnioski i w środę z Wisłoką Nowy Żmigród udowodnić, że może wygrywać i może prezentować się przynajmniej poprawnie.