Podsumowanie A klasy seniorów.

• autor: _redaktor_, 2011-06-22 10:34

Przygotowania, cel, ambicje, wola walki, wyjazdy, mecze domowe, zwycięstwa, remisy, porażki, wierni kibice, mnóstwo szczęścia, korzystne wyniki innych spotkań, awans... Tak to wszystko mniej więcej wyglądało. Raz było lepiej, raz gorzej, raz się udawało, za drugim nie do końca. Najważniejsze jest to, jak się skończyło, a skończyło się niezwykle wspaniale- drugie miejsce w tabeli, które daje przepustkę gry w wyższej klasie rozgrywkowej na przyszły sezon! Piąta liga w Bieździedzy! Coś, o czym jeszcze kilka lat temu mogliśmy jedynie pomarzyć i prześledzić kto tam gra sprawdzając sporadycznie wyniki i układ w tabeli. Sezon 2010/2011 był bardzo emocjonujący, a jego podsumowanie przedstawiamy w rozwinięciu.

ORZEŁ Bieździedza w 26 meczach sezonu 2010/2011 A klasy zgromadził na swoim koncie 49 punktów(27 w rundzie jesiennej i 22 w rundzie wiosennej) co dało drugie miejsce w tabeli i historyczną promocję do piątej ligi(!) Nasz zespół wygrał 14(8 na jesień i 6 na wiosnę) spotkań, siedmiokrotnie dzielił się punktami(odpowiednio trzy i cztery razy w rundzie) i pięć razy przegrał(dwa w rundzie jesiennej), co było najlepszym wynikiem z wszystkich drużyn A klasy. ORZEŁ był najskuteczniejszą drużyną, strzelając 55 bramek, tracąc przy tym 32. Najlepszym graczem zespołu drugi rok z rzędu okazał się Dominik Wojdyła, zdobywca 21 bramek i też on jako jedyny wystąpił we wszystkich, 26 meczach sezonu. Nasz zespół najwyższą wygraną na własnym stadionie zanotował z Dworem Kombornia (8:2), z kolei na wyjeździe ograł Huragan Jasionka, LKS Głowienka i Ostoję Kołaczyce po 2:0. Najwyższymi przegranymi były starcia z Gaudium Łężyny oraz Dworem Kombornia(1:3).

Strzelcy wszystkich, 55 bramek dla naszego zespołu w sezonie 2010/2011:

Dominik Wojdyła 21
Mateusz Wilisowski 6
Jarek Szarek 5
Piotr Cieniek 5
Marcin Cyrulik 4
Łukasz Zając 3
Paweł Kopeć 3
Artur Buczyński 2
Damian Lechwar 2
Kamil Witalis 1
Konrad Wilisowski 1
Paweł Marchewka 1
Grzegorz Kamiński 1

Najwięcej asyst zaliczył Dominik Wojdyła- osiem, po cztery zanotowali Kamil Witalis i Ernest Łętowski, po trzy Mateusz Wilisowski, Jarek Szarek i Marcin Cyrulik, po dwie mieli Damian Lechwar i Grzegorz Kamiński, a po jednej Piotr Cieniek, Łukasz Zając, Paweł Malikowski, Artur Buczyński, Paweł Kopeć i Marcin Szczyrba.

Pełne statystyki A klasy:

Najwięcej zwycięstw: 17 (Kotwica Korczyna)
Najwięcej zwycięstw u siebie: 9 (Kotwica Korczyna, ORZEŁ Bieździedza)
Najwięcej zwycięstw na wyjeździe: 8 (Kotwica Korczyna, Gaudium Łężyny)

Najmniej zwycięstw: 2 (Dębowczanka Dębowiec)
Najmniej zwycięstw u siebie: 1 (Dębowczanka Dębowiec)
Najmniej zwycięstw na wyjeździe: 1 (Dębowczanka Dębowiec)

Najwięcej remisów: 9 (LKS Głowienka)
Najwięcej remisów u siebie: 3 (Sobniów Jasło, Gaudium Łężyny, Burza Rogi, Victoria Kobylany, Ostoja Kołaczyce, LKS Głowienka, Huragan Jasionka, Dębowczanka Dębowiec)
Najwięcej remisów na wyjeździe: 6 (LKS Głowienka)

Najmniej remisów: 2 (Orzeł Faliszówka)
Najmniej remisów u siebie: 1 (Dwór Kombornia)
Najmniej remisów na wyjeździe: 0 (Orzeł Faliszówka)

Najwięcej porażek: 20 (Dębowczanka Dębowiec)
Najwięcej porażek u siebie: 9 (Dębowczanka Dębowiec)
Najwięcej porażek na wyjeździe: 11 (Dębowczanka Dębowiec)

Najmniej porażek: 5 (ORZEŁ Bieździedza)
Najmniej porażek u siebie: 2 (Kotwica Korczyna, ORZEŁ Bieździedza, Sobniów Jasło)
Najmniej porażek na wyjeździe: 2 (Gaudium Łężyny)

Najwięcej strzelonych bramek ogółem: 55 (ORZEŁ Bieździedza), średnio 2,11 na jeden mecz
Najwięcej strzelonych bramek u siebie: 39 (ORZEŁ Bieździedza), średnio 3,00(!)
Najwięcej strzelonych bramek na wyjeździe: 27 (Gaudium Łężyny), średnio 2,08

Najmniej strzelonych bramek ogółem: 25 (Dębowczanka Dębowiec), średnio 0,96
Najmniej strzelonych bramek u siebie: 13 (Dębowczanka Dębowiec), średnio 1,00
Najmniej strzelonych bramek na wyjeździe: 12(Dębowczanka Dębowiec), średnio 0,92

Najwięcej straconych bramek ogółem: 78 (Dębowczanka Dębowiec), średnio 3,00 na jeden mecz
Najwięcej straconych bramek u siebie: 27 (Dębowczanka Dębowiec), średnio 2,08
Najwięcej straconych bramek na wyjeździe: 51 (Dębowczanka Dębowiec), średnio 3,92(!)

Najmniej straconych bramek ogółem: 27 (Kotwica Korczyna), średnio 1,08
Najmniej straconych bramek u siebie: 11 (Kotwica Korczyna, Sobniów Jasło), średnio 0,85
Najmniej straconych bramek na wyjeździe: 13 (ORZEŁ Bieździedza), średnio 1,00

Najwięcej strzelonych bramek w jednym meczu przez jedną drużynę: 8 (ORZEŁ Bieździedza, LKS Głowienka)
Najwięcej strzelonych bramek w jednym meczu przez jedną drużynę u siebie: 8 (ORZEŁ Bieździedza, LKS Głowienka)
Najwięcej strzelonych bramek w jednym meczu przez jedną drużynę na wyjeździe: 4 (Gaudium Łężyny, LKS Głowienka, Tęcza Zręcin, Dwór Kombornia)

Ilość wszystkich strzelonych bramek ogółem: 605
Średnio na jedną drużynę: 46,50

autor: ~anonim 2011-06-22 12:01:57

avatar najlepsi: Zając, Wojdyła, Kuryj (cała trójka wyższa półka) potem jeszcze Cieniek, Kopeć, Witalis, a Łętowski jak by chciał to byłby najlepszym zawodnikiem w okręgówce:)

autor: ~anonim 2011-06-22 15:40:50

avatar będą trampkarze czy nie ??

autor: ~anonim 2011-06-22 18:31:41

avatar skad to stwierdzenie ze Łętowski moglby byc najlepszym zawodnikiem w okregowce??

autor: ~Ernest? 2011-06-22 20:10:06

avatar na czym to wnioskujesz? Kilka rajdów to troche za mało.Poza tym na tym polega skrzydłowy. Celność zerowa. Czym sie podniecać?

autor: ~anonim 2011-06-22 21:42:51

avatar to tylko moje nic nie znaczące zdanie. uważam że mógł by grać nawet jak peszko. szybki, mocny strzał i w ogóle