Sparingi w okresie zimowym.

• autor: _redaktor_, 2017-11-21 16:58

Seniorzy ORŁA Bieździedza w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej sezonu 2017/2018 rozegrają co najmniej sześć meczów kontrolnych. Póki co nie jest znane nazwisko nowego trenera, które powinniśmy poznać do końca listopada.

18 lutego: Orzeł Faliszówka (Dukla)
24 lutego: LKS Czeluśnica
3/4 marca: Wisłoka Błażkowa
10/11 marca: Jutrzenka Wierzchosławice (Wierzchosławice)
17/18 marca: Strzelec Frysztak
24 marca: Sparta Osobnica

Dokładne godziny i miejsca rozgrywania spotkań będą ustalane na bieżąco.

Tomasz Augustyn zdecydowanym liderem strzelców.

• autor: _redaktor_, 2017-11-19 12:28

Liderem klasyfikacji najlepszych strzelców A klasy po rundzie jesiennej sezonu 2017/2018 jest Tomasz Augustyn, który ma na swoim koncie 16 trafień. 13 bramek zanotował Norbert Koszela, a po 10 goli zaliczyli Marcin Guzik oraz Wojciech Kiełtyka. W zestawieniu próżno szukać zawodników ORŁA Bieździedza. Oto czołówka na półmetku sezonu:
16 bramek: Tomasz Augustyn (LKS Czeluśnica)
13 bramek: Norbert Koszela (Zamczysko Odrzykoń)
10 bramek: Marcin Guzik (Zamczysko Odrzykoń), Wojciech Kiełtyka (Tempo Nienaszów)
9 bramek: Gracjan Poręba (Zorza Łęki Dukielskie)
8 bramek: Łukasz Świątek, Marcin Walczyk (obaj Tempo Nienaszów), Tomasz Bardzik (Zamczysko Odrzykoń), Kamil Paluch (Orzeł Faliszówka), Jarosław Gałuszka (LKS Moderówka).

Klasyfikacja powstała w oparciu o dane z Gazety Codziennej Nowiny.

W rozwinięciu prezentujemy zestawienie kartek.

Podsumowanie rundy jesiennej.

• autor: _redaktor_, 2017-11-02 11:51

Runda jesienna sezonu 2017/2018 została zakończona i trzeba otwarcie przyznać, że dla seniorów naszego zespołu była fatalna. ORZEŁ niemal za każdym razem zawodził, a dość powiedzieć, że w tabeli zdołał wyprzedzić jedynie ekipy, które awans do A klasy zawdzięczają reorganizacji rozgrywek, co samo w sobie stanowi ewenement. Przy normalnym układzie zarówno Nafty Chorkówka, jak i Standartu Święcany nie byłoby na tym poziomie i nadal musiałyby rywalizować w B klasie. Wymowny pozostaje fakt, że ORZEŁ dwukrotnie zebrał oklep od tych zespołów, nie nawiązując jakiejkolwiek walki, czym wystawił się na zasłużoną krytykę. Podsumowanie pierwszej części sezonu w rozwinięciu.

Na tarczy z Łęk.

• autor: Tomasz Osika, 2017-10-29 15:43

Bramka: Jakub Włodarczyk

Skład: Jarecki - Karol Wilisowski, Osika, T. Sikora (46' M. Kaleta), Lechwar - Sienicki, Ł.Czajka, Kulig, Dziak - Stasiak, Potrawski (46' Włodarczyk)

W ostatnim spotkaniu rundy jesiennej sezonu 2017/18 ORZEŁ uległ na wyjeździe drużynie Zorzy Łęki Dukielskie 1:2. Niestety nasza drużyna zanotowała kolejną, dziewiątą porażkę w rundzie jesiennej. Przy trzynastu spotkaniach w jednej kampanii, co jest stosunkowo niedużą ilością gier, statystyka ta wygląda, mówiąc wprost, tragicznie. O dziwo sytuacja ORŁA nie jest aż tak fatalna jak mogło by się wydawać, gdyż wciąż zimujemy nad "czerwoną kreską" i wszystko jest w nogach naszych zawodników w rundzie wiosennej. Jednak dość gdybania i statystyk, nie to jest meritum tej relacji, a szkoda, gdyż sam mecz stał na bardzo niskim poziomie i najlepiej byłoby napisać, że po prostu się odbył. Trzeba nadmienić, że diametralną rolę odegrały panujące warunki, a konkretnie wiatr i chociaż nie miał bezpośredniego wpływu na wynik, tak obraz gry był uzależniony od niego w bardzo dużym stopniu. Pierwsza odsłona to dominacja gospodarzy, którzy grali z pomocą żywiołu. Nasza drużyna miała ogromne problemy z wyjściem z własnej połowy lecz trudno się dziwić, kiedy pojawia się problem z wybiciem piłki z "piątki", gdyż ta ledwo opuszcza szesnasty metr. Mimo iż Zorza przeważała, tak nie była w stanie tego udokumentować przez długi okres gry, a biorąc pod uwagę kiepską postawę w obronie naszej drużyny, która nomen omen wyglądała jak ser szwajcarski, tym bardziej mógł ten fakt dziwić. Nieuniknione nastąpiło po 30. minutach gry, kiedy to napastnik gospodarzy wykorzystał prostopadłe podanie za plecy wysoko ustawionego bloku defensywnego ORŁA. Zorza dobiła naszą drużynę w ostatniej minucie pierwszej części gry, wprost w bliźniaczej sytuacji z drugiej strony boiska. Po tym jak futbolówka zatrzepotała w siatce sędzia natychmiastowo zagwizdał koniec połowy, nie dając nawet możliwości rozpoczęcia od środka. W drugiej części meczu, po zmianie stron naszym zawodnikom grało się zdecydowanie lepiej, choć trzeba przyznać, że z perspektywy czasu, to gospodarze lepiej poradzili sobie z naturą i stworzyli sobie znacznie więcej sytuacji grając "pod wiatr", aniżeli ORZEŁ. Nie zmienia to faktu, że chwilami zawodnicy Zorzy mieli ogromne problemy z wyjściem z własnej połowy oraz zdecydowanie przeważał nasz zespół. Aktywny Sławek Sienicki dwukrotnie próbował szczęścia z dystansu i dwukrotnie mocno postraszył golkipera przeciwnika, gdyż tor lotu piłki po jego uderzeniach był po prostu nieobliczalny i na pewno nikt by się nie zdziwił, gdyby siatka zatrzepotała po którejś z tych prób. Po dwudziestu minutach gry Kuba Włodarczyk zaliczył swoją premierową bramkę w seniorskim zespole, bezwzględnie egzekwując błąd stopera gospodarzy, dając tym samym kontakt naszej drużynie. Niestety wiatr niedługo po tej sytuacji ucichł, a zapędzony ORZEŁ coraz bardziej narażał się na kontrataki, zostawiając niejednokrotnie dwóch bądź trzech zawodników z tyłu. Sytuacji nie ułatwił Karol Wilisowski, który tak intensywnie krytykował błędną decyzję sędziego iż ten postanowił odesłać go do szatni. Spotkanie od tego momentu kompletnie się wyrównało, a ORZEŁ nie zdołał wbić wyrównującej bramki.

Życzenia.

• autor: _redaktor_, 2017-10-28 10:19

Zarząd, Zawodnicy oraz Kibice Klubu Sportowego ORZEŁ Bieździedza składają Panu Tadeuszowi Ochałek najserdeczniejsze życzenia, dużo zdrowia, radości i pomyślności z okazji imienin. Sto lat Prezesie!